Przedłużane samochody

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2539 przez Yao laoshi
Właśnie znalazłem w mojej ulubionej "Xin Jing Bao" serię okolicznościowych artykułów pod hasłem "加长车十年" (Dekada przedłużanych samochodów): http://www.thebeijingnews.com/economy/auto/2009/03-23/008@025430.htm

Okazuje się, że wiele modeli samochodów sprzedawanych na rynku chińskim jest wydłużanych w stosunku do tych samych modeli dostępnych na innych rynkach. Może to nie jest żadne odkrycie (ja tam specjalnie spotrzegawczy nie jestem, a i marki samochodów rozpoznaję, jak się przyjrzę dokładnie logo albo - lepiej - jak jest na samochodzie napisane np. "Volvo" czy "Toyota"), ale wydaje mi się to ciekawe.

Zaczęło się od Audi A6, które w 1999 roku wprowadzono na rynek chiński w wersji wydłużonej o 10 cm, ale potem - jak wynika z zestawienia w gazecie - wydłużano też m.in. Volvo, Passaty, BMW czy Mercedesy (z reguły o kilka-kilkanaście centymetrów).

"Xin Jing Bao" przypisuje początki tego fenomenu zamiłowaniu do długich samochodów jako symboli statusu i zamożności, a utrzymującą się popularność "przedłużanych" samochodów temu, że w Chinach samochodami jeździ się "rodzinnie" (a nie, jak na Zachodzie, "indywidualnie"), więc dla pasażerów siedzących z tyłu też musi być dużo miejsca...

Tak czy siak, jak tytułuje jeden z tekstów "Xin Jing Bao", 人人都爱加长车  ;D

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2540 przez Bolanren
Replied by Bolanren on topic Przedłużane samochody
Wierzcie lub nie ale zawsze mówiłem znajomym że tam samochody są jakoś większe no i ten sam model na Chiny jest na tzw. "wiekszym wypasie".Oczywiście nawet sam myślałem że trochę przesadzam, no bo niby czemu miało by tak być.A dla moich słuchaczy dochodziły dwa kolejne argumenty przeciw; po 1. mówiłem to ja czyli musiałem powiedzieć o Chinach dobrze , po 2. Jak to w "biednych i zacofanych Chinach" takie rzeczy.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2541 przez YLK
Replied by YLK on topic Przedłużane samochody
Z tego, co mi wiadomo, idea samochodow przedluzonych wziela sie stad, ze pierwotnie wiekszosc sedanow kupowana byla przez rozne urzedy/przesiebiorstwa, ktore zatrudnialy kierowcow, a 领导干部/老板 siedzieli z tylu. Stad tez dbano przede wszystkim o komfort pasazerow z tylu, a nie kierowcow.

Audi, VW szybko zaczely dostosowywac do specyfiki lokalnego rynku produkowane tutaj modele. Za nimi poszlo tez BMW. Nie bez kozery mowi sie o 商务用途 w odniesieniu do sedanow, dopiero pare lat temu pojawila sie idea samochodu rodzinnego, choc wciaz jeszcze jest relatywnie malo popularna.

Chinczyk kupujac sedana zwraca _bardzo_ duza uwage na rozstaw osi, ktora decyduje o przestrzeni wewnatrz samochodu, a wiec komforcie pasazerow.

Przykladem moga byc vany, z ktorych takie jak Buicki GL8 czy 路尊 sprzedaja sie bardzo dobrze, natomiast Ford S-Max - typowy rodzinny samochod - znacznie gorzej - choc to tez van.

YLK - wierny czytelnik portalu http://www.cheshi.com/ od wielu juz lat, ale wciaz bez prawa jazdy

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #3081 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Przedłużane samochody
Ja po wizycie w szatni na chinskim basenie uwazam jednak, ze wydluzane samochody, to remedium na pewiem kompleks ;)

人在江湖,身不由己!

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #3730 przez bialychinczyk
sa tacy, co maja kompleksy i lecza go posiadaniem przedluzanego samochodu. Sa tez tacy z kompleksami, ktorzy swoich kompleksow nie maja za co leczyc.

Zawsze mowilem, ze jak chcesz aby byc "duzy", wyjedz do Chin, bedziesz zawsze ponad przecietna.

aby sie czuc lepiej w chinach i nie dbac o kompleksy, sprowadzilem do Chin Lincolna, ale przedluzonego 3 metry, razem jest 8.8 metra. W mojej polmilionowej wsi juz nikt nie ma dluzszego.

http://www.limo99.com

a fe

Czas generowania strony: 0.208 s.
Zasilane przez Forum Kunena