Gmail zablokowany?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4338 przez ril
Replied by ril on topic Gmail zablokowany?
Znajoma Chinka też ma problemy z dostępem do gmaila. Używasz jak rozumiem różnych pr0xy i wiele z nich nie chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #4339 przez xiaobai
Replied by xiaobai on topic Gmail zablokowany?
Ril - tak, natomiast jeśli chodzi o Gmail, czy cokolwiek na czym się trzeba logować, to już nigdy pr0xy nie uzyje i przestrzegam wszystkich przed robieniem tego. W desperacji użyłam i wyszło coś ślicznego, bo nastąpiło zhakowanie mojego gmailowego hasła, a z mojego konta rozesłano spam do kilkunastu adresatów - na szczęście ich skrzynki to zablokowały. Musiałam czekać na "okienko" w którym da się wejść na Gmaila i dopiero wtedy zmieniłam hasło. Myślałam, że po pewnej okrągłej rocznicy pokojowego wyzwolenia pewnej prowincji nastąpi poprawa, ale niestety, nic się specjalnie nie zmieniło. Natomiast w międzyczasie pojechałam do sympatycznego malutkiego miasteczka nad morzem i tam wszystko chodziło zupełnie przyzwoicie. Wracam tutaj - znowu męki.
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4340 przez ril
Współczuję tego wypadku z proxy :(. Domyślam się jak to jest robione. Zamiast na żądaną stronę przekierowuje na łudząco podobną a gdy użytkownik wpisze namiary - loguje się na prawdziwą przy ich pomocy. Działa tak jak konwencjonalny fishing polegający na wysyłaniu np. rzekomych listów z banku.
Jest jeden sposób na sprawdzenie, czy strona logowania jest autentyczna - trzeba kliknąć na kłódkę przed adresem i sprawdzić czy informacje są takie jak normalnie-w szczególności adres internetowy i wystawiający. Warto jeszcze upewnić się czy przeglądarka ostrzega jeśli tylko część zawartości strony jest otrzymana przez szyfrowaną transmisję.

A jak jest z płatnymi serwisami umożliwiającymi np. dostęp przez VPN?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4345 przez xiaobai
Replied by xiaobai on topic Gmail zablokowany?
Ril - dziękuję! Na razie jakoś wszystko się odblokowało, bo i różne ciekawe rocznice przeszły (ale zbliża się wielkimi krokami megarocznica, lecz mam nadzieję, że wtedy to już będę na stepach Mongolii Wewnętrznej i nie będę już tak bardzo przezywać, że nie mam dostępu do poczty). Co do serwisów, o których wspominasz - niektórzy mają i im działa (choć jak były trudności, to tego typu kanały też sprawowały się gorzej). Jeśli chodzi o mnie, to, cóż, do braku niektórych serwisów przez tyle czasu już się przyzwyczaiłam, nie rzucam się już jak kiedyś. No, ogólnie chyba moja sinizacja postępuje; częściej baiduję niż googluję, jak mi jakies wideo potrzebne, sprawdzam w youku i tudou, nie poruszam "wrażliwych kwestii", potrafię długi czas siedzieć w kucki  ;) ... O rozwiązaniu, o którym piszesz bym myślała, gdyby trudności z korzystaniem z tego, co jest mi niezbędne by się przedłużały.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4346 przez Bandicota
Replied by Bandicota on topic Gmail zablokowany?
Wyczuwam wznioslosc w Waszych rozterkach. Podziwiam Wasza heroiczna walke z systemem i jakze zazdroszcze tych partyzanckich umiejetnosci!- jak znalazl na nadciagajacy swiatowy cyber-konflikt. Albo tez do badziej cywilnych ale rownie niecnych celow ;) Zycie w grzecznym swiecie wyspiarskiej republiki w zaden sposob nie motywuje do podobnego treningu.

A ze bezustanna walka z systemem kazdemu sie kiedys przeje- to zycze bezproblemowego korzystania z sieci- chyba ze ktos odczuwa przymus realizowania sie estetycznie :)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #4366 przez ril

No, ogólnie chyba moja sinizacja postępuje; częściej baiduję niż googluję, jak mi jakies wideo potrzebne, sprawdzam w youku i tudou, nie poruszam "wrażliwych kwestii", potrafię długi czas siedzieć w kucki  ;) ...

Jak się nam jeszcze trochę zsinizujesz, to gdy w końcu wyjedziesz (去 nie 回) do Polski to zaczniesz pisać blog 资本主义的波兰 dla twoich chińskich znajomych :)

Czas generowania strony: 0.224 s.
Zasilane przez Forum Kunena