Banki, przelewy i te sprawy.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4216 przez achinger
To jest dobry numer! Ciekawi mnie kwestia zabezpieczeń hehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4223 przez Jolanta
Nawet jeśli zapisane jest w dokumentach 'No accommodation for non-degree program students. Please rent an apartment by yourself'. To nie oznacza, że akademiki na kampusie nie prowadzą tzw pokojów gościnnych, które wynajmuje się zwykle na kilka dni. Po prostu napisz do biura spraw studenckich, albo najlepiej do akademika i zapytaj o taką możliwość, to zwykle taniej niż w hotelu i jesteś na kampusie.

Z bankomatami nie miałam problemów, pod warunkiem, że należały one do BOC, Bank of Comunication (交通银行) lub Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC 中国工商银行). Tak, jak w każdym banku istnieją limity jednorazowych transakcji oraz limity dzienne. Dla pewności zobacz, jakie masz ustawienia w swoim banku. Jeśli będzie trzeba zapłacić za mieszkanie, możesz umówić się z właścicielem, że potrzebujesz kilku dni na wybranie odpowiedniej kwoty, to też człowiek i zrozumie :)

www.rottka.pl
Pomaga rottweilerom.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4224 przez Yao laoshi

Zdarzyła mi się kiedyś taka sytuacja w jakiejś mniejszej mieścinie w okolicach Szanghaju. Na szczęście bankomat znajdował się w ścianie banku, więc zaszedłem, zapytałem i w odpowiedzi usłyszałem, żeby do mojego 4-cyfrowego PINu dodać na końcu 00. O dziwo - zadziałało :)

Mnie się kiedyś (7 lat temu) zdarzyła podobna sytuacja w Chengde. Wypróbowałem bodaj z 10 bankomatów, ale niestety nigdzie nie chciało zadziałać, aż w końcu dziesiąty bankomat pożarł mi kartę... Jako że stało się to wieczorem, bank był już nieczynny. Kolejnego dnia rano udałem się do banku i mówię, co się stało. Na to facet siedzący w okienku bierze jakiś klucz, wychodzi zza tych pancernych drzwi, co to mają w każdym chińskim banku, podchodzi do tylnej części bankomatu (która znajdowała się w poczekalni oddziału), otwiera ją, wyjmuje dwie karty i pyta "która jest twoja?", na co ja: "ta zielona" - i tak kartę odzyskałem bez żadnych innych pytań, legitymowania się itp. (to w kwestii podniesionych przez achingera zabezpieczeń...).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4225 przez achinger
Jak mi zeżarło kartę to musiałem pokazać paszport i opisać kartę z wyglądu. Wtedy dopiero oddali! Ale to było w Pekinie 2 lata temu. 7 lat temu mogło być inaczej :D

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4227 przez ximinez
Ja swego czasu zostawiłem (polską) kartę w bankomacie ICBC, ponieważ podczas wyjmowania pieniędzy byłem zajęty kłóceniem się ze swoją dziewczyną o to, że wydaję za dużo na książki i wysyłanie ich do Polski ;) Poszedłem do banku następnego dnia (dopiero wtedy zorientowałem się, że nie mam karty), pan za ladą wyciągnął cały plik, wszystkie jednakowe, bo ICBC i jedna jedyna inna. Sprawdził paszport i oddał bez słowa, nawet nie zrugał mnie wzrokiem za tak głupie posunięcie, jak zostawienie karty w bankomacie :)

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #4229 przez Yao laoshi
Ximinez zasygnalizował problem, o którym warto pamiętać: chińskie bankomaty najpierw wydają gotówkę, a potem dopiero kartę (przy czym trzeba jeszcze nacisnąć guzik "wyjmij kartę", żeby się wysunęła) - stąd łatwo w roztargnieniu włożyć gotówkę do portfela i odejść bez karty. W Polsce (tak przynajmniej ostatnio zauważyłem) bankomat najpierw wydaje kartę, a po niej dopiero gotówkę. Osoby przyzwyczajone do polskich bankomatów powinny zwrócić na to uwagę.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.197 s.
Zasilane przez Forum Kunena