Banki, przelewy i te sprawy.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #4230 przez varaus
Replied by varaus on topic Banki, przelewy i te sprawy.
Muszę zapamiętać sztuczkę z dwoma zerami, może się przydać  :)

No tak, uważanym trzeba być na każdym kroku... a tak przy okazji, łatwo w Chinach stracić portfel? Np: porównując do polskich warunków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #4231 przez Bolanren
Jakis czas temu w wlozylem karte do bankomatu i sie zablokowala (moja wina bo nosilem ja zawsze wtylnej kieszeni spodni i zrobil sie polksiezyc). Ze bankomat byl w banku wiec zaraz zglosilem sprawe (karta byla innego banku). Mysle ze w Polsce musialbym napisac dwa podania, dolaczyc kopie aktu urodzenia i za 2 tygodnie przyslali by mi nowa a tu gosc otworzyl bankomat, zero sprawdzania mojego paszportu czy cos takiego, krzyknal z daleka pokazujac mi karte, ja kiwnialem glowa dajac do zrozumienia ze to ta karta i zaraz karte mialem spowrotem bez zadnych pokwitowan. I za to lubie ten kraj. Wiem, wiem ze zaraz beda glosy obuzenia ze ktos mogl sie podszyc ale... przepisy przepisami a ludzkie odruchy tez sie licza.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4544 przez varaus
Replied by varaus on topic Banki, przelewy i te sprawy.
Hej!

Chciałbym tylko dać znać, że jestem od dwóch tygodni w Shanghaju i jak na razie wszystko w porządku, dzisiaj miałem pierwszą lekcję w szkole :).

Pozdrawiam!

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4545 przez achinger
Trzymamy kciuki!

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4592 przez hsz
Replied by hsz on topic Banki, przelewy i te sprawy.
Jeśli o banki chodzi... Dowiedziałam się, że stypendium wypłacane mi będzie w chińskiej walucie. Miło, że wcześniej poinformowano mnie zgoła inaczej - że jako studenci z Europy dostajemy w euro, w związku z czym założyłam nawet konto walutowe. No ale cóż, gdybym się sama nie pytała i dowiadywała, to sami o niczym by mnie nie informowali...
I teraz taka sprawa - ktoś doradzi w jakim chińskim banku byłoby korzystnie założyć konto? A może po prostu przewalutować swoje, jak ktoś mi sugerował? Nie wydaje mi się to możliwe ani tym bardziej logiczne, ale wolę dopytać. Wiecie, mogę zacząć chodzić po bankach i pytać, ale niespecjalnie mi się to uśmiecha... W razie czego chyba pójdę do najbliższego i tam konto założę (tak tak, nie lubię sobie robić problemów, a paradoksalnie później one z tego wynikają).

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4600 przez Camillvs
Mi kazali (przedstawiciele Ambasady) w Bank of China założyć konto.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.219 s.
Zasilane przez Forum Kunena