Kupić nie kupić ???

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #4695 przez xue sheng
Witam towarzysze,
Spotkał mnie ostatnio zaszczyt spotkania się z wielka gościnnością pewnego Chińczyka. Tak mnie polubił, że postanowił mieć jakąś pamiątkę z naszej krótkiej znajomości. W rezultacie straciłam telefon. Potrzebuję nowego z androidem. I tu pojawia się moje pytania. Bezpiecznie jest kupić w Chinach. Nasłuchałam się dość sporo o zdolnościach podrabiania telefonów, które sprzedawane są jak oryginalne. Mam możliwość kupienia w Polsce, ale w związku z tym, że tu studiuje nie będę mogła skorzystać z gwarancji. Drodzy formowicze macie jakieś doświadczenie, rady??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #4696 przez achinger
Replied by achinger on topic Kupić nie kupić ???
Witaj

Podzielilbym sie tutaj moja smutna historia dot. chinskich sprzedawcow telefonow, ale poniewaz z zasady nie bluzgam na forach, to pozostawie ten watek i przejde od razu do konkretow.

Najlepiej kupowac w miejscach sprawdzonych, tzn. ktos juz tam kupowal i sprawdzil sprzet. Oczywiscie mozna kupowac u autoryzowanych przedstawicieli, ale wtedy jest czasami nawet o 100% drozej, ale masz gwarancje globalna na wiekszosc popularnych telefonow z gornej polki. Przyklad: HTC HD2 kombinowany 2600 RMB, HTC HD2 w salonie China Mobile 4600 RMB. Nie oznacza to, ze ten o polowe tanszy nie bedzie dzialal. Prawdopodobnie tak, ale nie masz tej pewnosci do momentu zakupu i odpalenia sprzetu. Czesto wystepuja z tymi telefonami problemy, np:

- zawieszaja sie przy prostych czynnosciach,
- nie da sie updatowac oprogramowania lub przeinstalowywac istniejacego,
- gubia zasieg,
- nie dzialaja pod niektorymi czestotliwosciami, np w USA czy w Japonii z niego nie zadzwonisz, na szczescie PL i CN maja takie same czestotliwosci GSM (o ile sie cos nie zmienilo),
- itp.

Nie pamietam, czy jestes z Pekinu, czy z jakiejs innej miejscowosci, w kazdym razie z calego serca odradzam Zhongguancun, jezeli Pekin. Najwyzsze prawdopodobienstwo bycia naciagnietym na podrobke. Dlaczego kupujac tel w Polsce nie masz globalnej gwarancji?

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #4697 przez xue sheng
Replied by xue sheng on topic Kupić nie kupić ???
Jestem z Xian. Podejrzewala, iz nawet jak bede miala gwarancje globalna, to najblizszy serwis bedzie w Shanghaju czy Pekinie, wiec dosc daleko. Chcialabym ominac wszelkie potencjalne problemy, usterki itd, dlatego myslalam o zakupie telefonu w Chinach.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #4698 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic Kupić nie kupić ???
Mi nawet kupiony w Polsce HTC się zawiesza, tajwański badziew ;) Już wolałem moją starą prostą Nokię.

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #4722 przez azzazel
Replied by azzazel on topic Kupić nie kupić ???
widze ze post ma juz pare dni ale...
ja kupilem tablet z androidem firmy huawei co pradwda trzeba bylo przeinstalowac oprogramowanie na europejskie bo orginalnemu chinskiemu androidowi brakowalo wiele funkcji z googla miedzy innymi marketu ale teraz calkem niezle smiga.
Co do telefonow ja uzywam wyprodukowany przez firme ZTE ale byl kupiony w UK jako San francisco mozna go tez kupic tutaj i jako tani telefon z androidem calkiem niezle sie sprawuje ale tez zaznaczam chyba wiekszosc tutaj kupionych telefonow ktore sa wyprodukowane na rynek chinski beda mialy nie pelna wersje androida, zawsze to mozna nadrobic przeinstalowujac system.

QQ2441349451

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #4723 przez achinger
Replied by achinger on topic Kupić nie kupić ???
Jeżeli chodzi o przeinstalowywanie Androida, to istnieje niewielkie niebezpieczeństwo, że tak zwane rootowanie nie powiedzie się i telefon zostanie uszkodzony (szczególnie, gdy robi to osoba niedoświadczona i np. doprowadzi do wyczerpania baterii w trakcie procesu...).

Zrootowane telefony maja spore problemy, o ktorych pisalem wyzej. Ale w wiekszosci przypadkow ludzie nie zauwazaja roznicy, wiec co kto woli.

Moim zdaniem znacznie lepiej, taniej i pewniej jest kupic tel w Polsce, np. na Allegro, nowy, od kogos kto przedluzyl umowe i dostal  nowe urzadzenie, ktorego nie potrzebuje ;-) W przypadku najdrozszych modeli (np. Galaxy Note obecnie jest dosc popularny), roznica miedzy cena nowego tel na Allegro a zrootowanym w Chinach to prawie 2000 RMB!!!

Czas generowania strony: 0.228 s.
Zasilane przez Forum Kunena