Kwestie wizy w PL i HongKongu

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #4977 przez Pablo
Czy orientujecie się czy nadal można przedłużyć Chińską wizę L w HK ? Pytam ponieważ słyszałem od jednej Chinki, że zasady się ostatnio zmieniły. Jeżeli wszystko jest po staremu, ile takie przedłużenie trwa i na jak długo można dostać L'kę ?

Wyrobienie wizy Z w PL trwa tyle samo co L ?

Będę wdzięczny za pomoc!
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5105 przez mastersino
Z tymi wizami jest coraz gorzej. Jeszcze troche i wrocimy do czasow kiedy wjazd do chin byl prawie niemozliwy a nauka jezyka zakazana :P Ostatnio kolega pojechal do HK wyrobic kolejna wize, potrzebowal przedluzyc swoj pobyt o miesiac. Chcieli mu dac na 10dni, ostatecznie przedluzyl o upragniony miesiac.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5118 przez Camillvs
Uczą się od strefy Schengen.

人在江湖,身不由己!

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5132 przez Yao laoshi
Myślę, że zasadniczy problem polega na dużej "dynamice" obowiązujących w tym zakresie zasad. Innymi słowy, polityka wizowa ulega ciągłym zmianom: raz można bez problemu dostać wizę w Hongkongu, raz piętrzą się problemy.

Wiem to wprawdzie tylko z relacji z drugiej ręki, bo nie miałem - na szczęście - nigdy potrzeby wyrabiania wizy w Hongkongu, ale to dość wyraźny trend.

Trudno powiedzieć, jak jest teraz, ale w związku z "wrażliwym" okresem (zbliżający się zjazd KPCh) może być znowu trudniej (jak np. przed Igrzyskami).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5137 przez mastersino
U mnie jest taki problem ze dosc wczesnie mialem ciagoty do pracy i zabraklo mi cierpliwosci by ukonczyc uniwerek.
Czuje sie w Chinach jak w domu, poznalem tu bliska mi sercu osobe, ale wedlug przepisow dluzsza wize czyli pracujaca kategorie Z nie mozna otrzymac bez ukonczenia szkoly wyzszej. To doprowadzilo do tego ze musialem pojawic sie pare razy w Hong Kongu.
Teraz pomyslalem, aby moja mala pasje-sinologie, pociągnąć na uniwerku.
Po ukonczeniu studiow bedzie prosciej, slub za pare lat pomoglby rowniez pomoc, ale jak by dobrze nie bylo to zycie w Chinach jest i bedzie od jednej wizy do kolejnej. To troche meczy.
Teraz w zwiazku z uniwerkiem ponownie bedzie trzeba wyjechac na chwile poniewaz przepisy dalu nie pozwalaja rozwiazac tego inaczej. Malo tego, uczelnia stwierdzila ze przeciez jak nie do HK to moge podjechac do Korei lub Japonii. No coz za problem........

Wczoraj w południe dostalem wyslane na poczte email zaproszenie od ambasady na wieczorne przyjecie z okazji przylotu polskiej pierwszej damy, Pawlaka i innych slaw. Interesujące, ze doszlo z pol dniowym wyprzedzeniem. Aaa szkoda bo bym moze zapytal: - czy mogłaby Pani poruszyć temat wizowy z mezem bo normalnie czlowieka szlak trafia.

Czasami zastanawiam sie czy zniesienie wiz Chiny-Polska w obie strony stanowiłoby zagrozenie.  Wegry nie wymagaja wiz od chinczykow juz od dobrych paru lai i zadne problemy w zwiazku z tym nie wynikly. Jak wiemy zreszta to Polska tak jak i Wegry nie jest american dream.

Wracajac do wiz w Hong Kongu. Wpadaj tutaj http://www.fmcoprc.gov.hk/eng/zgqz/bgfwxx/
Jest niby infolinia zywa, ale nie mozna sie dodzwonić. 

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #5138 przez mastersino

Trudno powiedzieć, jak jest teraz, ale w związku z "wrażliwym" okresem (zbliżający się zjazd KPCh) może być znowu trudniej (jak np. przed Igrzyskami).

To jest taki okres "studniówki". Kontrola dokumentow obocokrajow na kazdym kroku plus mieszanie w przepisach wizowych. W ciagu ostatniego tygodnia mialem wizyte policji w domu. Sprawdzali wize i karte rezydenta. Pozniej komputer odmowil mi posluszenstwa i jak pisalem cos wlasnie na sino forum z kawiarni internetowej to posterunkowy popukał mnie w plecy i poprosil o dokumenty. Trzeci raz na ulicy.
Powszechna opinia jest taka, ze ma to zwiazek z ostatnimi incydentami w Pekinie wywolanymi przez laowai, ale jest to dla mnie nielogiczne powiązanie. Raczej medialny blad.

Czas generowania strony: 0.250 s.
Zasilane przez Forum Kunena