Czy WorkPermit jest ważny po wygaśnięciu kontraktu?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5235 przez Pablo
Będzie mi się kończyła umowa z pracodawcą ale work permit będzie ważny jeszcze 4 miesiące.
Czy nadal będę legalnie przebywał w Chinach nie pracując już dla tego pracodawcy ?
Będę wdzięczny za info.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5236 przez achinger
Z moich wiadomości wynika, że niestety nie będziesz mógł przebywać na tym pozwoleniu po wygaśnięciu kontraktu.  Zastrzegam, że to zasłyszana wiadomość od kogoś w podobnej sytuacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5237 przez Pablo
Tylko z czego to wynika ? Bo przecież w paszporcie mam wlepiony Work Permit z konkretną datą więc jak kontrola będzie to przecież wszystko jest ok.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #5238 przez achinger
Już nie chciałbym tworzyć więcej teorii, bo naprawdę nie wiem, ale na chłopski rozum, to pracodawca po zakończeniu kontraktu cię wyrejestrowuje w odpowiednim urzędzie, a twoim obowiązkiem jest dopełnienie pewnych formalności również związanych z anulacją pozwolenia na pracę. Oczywiście a) nie robiąc tego łamiesz prawo, b) robiąc to tracisz możliwość przebywania w Chinach, c) odpowiednia kontrola może łatwo wykazać, że nie dopełniłeś obowiązku.

Wszyscy wiemy, jak działa chiński system, więc zakładam, że uszłoby ci to na sucho, ale jak będziesz miał pecha, to możesz narobić sobie problemów.

Jeszcze raz podkreślam, że ten post to moja całkowita fantazja i tu już nie mam poparcia w informacjach z trzeciej ręki, więc polecam zajść do odpowiedniego urzędu albo na Policję i się zapytać.
Ostatnia7 lata 9 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #5249 przez Pablo
Masz rację. Chyba warto pofatygować się do urzędu i zapytać osobiście.
Jak będę miał info to wrzucę na forum dla zainteresowanych.

Czas generowania strony: 0.191 s.
Zasilane przez Forum Kunena