samolotem do Chin

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5428 przez xue sheng
samolotem do Chin was created by xue sheng
Witam,
mam pytanie do osób podróżujących na trasie Polska Chiny. Ponoć jest zakaz wwozu do Chin artykułów spożywczych. Jak to wygląda w praktyce. Mieliście kiedyś sytuacje, iż nie przepuszczona bagażu głównego z jedzeniem. Mam zamiar zawieść biały ser, szynka, ser żółty. I jak wygląda sprawa z alkohole, a dokładnie taka jest górna granica wwożenia wódki.
Z góry dziękuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #5432 przez YLK
Replied by YLK on topic samolotem do Chin
Mam wrazenie, ze na calym swiecie obowiazuja zasady kwarantanny i produktow spozywczych wwozic do obcego kraju nie wolno. Ja z zasady zawsze wioze mnostwo przesmacznej walowki z kraju ojczystego, po kilkadziesiat kg. W Szanghaju zmorzilo nas, gdy do transportera podszedl pracownik lotniska z pieskiem. Na szczescie po chwili na tasmie obok zaczely wyjezdzac bagaze z Korei, i tam pieska pociagnal. W tym roku w Pekinie tez nei bylo zadnych klopotow.
Natomiast kiedys rodzina poslala nam wielka pake swiateczna, 10kg, z ktorej dotarlo do nas 3.5kg i pismo z urzedu kwarantanny. Wielka szkoda.
Nigdy nie slyszalem, zeby ktokolwiek mial jakiekolwiek problemy z wwiezieniem alkoholu, tylko pamietaj, zeby kupowac go na duty free.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #5440 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic samolotem do Chin
Ja woziłem samoróbki mojego ojca w butelkach niekoniecznie po alkoholu i nikt mi nie zabrał, kiełbasy też nie zabrali, znaczy się warto ryzykować, bardzo dziurawa jest ta kontrola, chyba że ktoś wwozi tylko 20 kg kiełbasy wędzonej przez członka własnej rodziny.

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #5625 przez PolskaChinka
Replied by PolskaChinka on topic samolotem do Chin
Ja i moi znajomi przywozimy zawsze dużo jedzenia z różnych krajów (Europa, Afryka, Azja i obie Ameryki) i prawie nigdy nie ma kłopotów. Kiedys tylko Niemcowi zabrali cynamon ;D Rodzina wysłała mu paczkę swiąteczną i przeszło wszystko tylko nie ta przyprawa, przy okazji obsypali mu cynamonem całą zawartosć przesyłki:) Ja osobiscie przewoziłam wódkę w bagażu głównym i słodycze w podręcznym, przeszło bez żadnych problemów. Doszła do mnie też paczka swiąteczna cała wypchana domowymi dżemami i najróżniejszym mięsem. Pycha!

Ciekawe historie, niespotykane przygody, użyteczne informacje, relacje z podróży i piękne zdjęcia! Zapraszam na ( skosnymokiem.blogspot.com )
Ostatnia6 lata 6 miesiąc temu edycja: od.

Czas generowania strony: 0.177 s.
Zasilane przez Forum Kunena