nauczyciel angielskiego - jak to właściwie jest?

• Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 tygodni temu - 7 lata 4 tygodni temu #5486 przez
Jestem zainteresowany pracą nauczyciela języka angielskiego w Chinach. Problem w tym, że informacje na ten temat bywają sprzeczne.  Jedne przedstawiają sytuację jako bardzo dobrą, z podobnymi perspektywami. Drugie natomiast mówią o początku końca. Jak więc wygląda prawda?

Informacje na mój temat (istotne z perspektywy pracodawcy):

- 20 lat
- wykształcenie średnie
- CAE (mógłbym poczekać z wyjazdem do momentu zrobienia CPE lub certyfikatu równoważnego)
- udokumentowane, kilkumiesięczne doświadczenie przy udzielaniu korepetycji
- gotowość do wyjazdu nawet na kilka lat
Ostatnia7 lata 4 tygodni temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #5489 przez achinger
Jest dokładnie tak jak piszą, sprzecznie. Jak będziesz miał szczęście to znajdziesz pracę i jakoś dalej pójdzie, jak źle trafisz to szybko braknie ci funduszy na życie i czas będzie się pakować do domu. Chiny, szczególnie duże miasta nie są tanie!

- 20 <-- nie powinieneś jeszcze być w jakiejś szkole (chcesz sam uczyć...)
- średnie wykształcenie może stanowić duży problem, z punktu widzenia wizowego, nie masz szans na wizę pracowniczą
- z punktu widzenia poważnego pracodawcy nie są to istotne certyfikaty (udowadniają tylko, że sam znasz język, ale ty masz go uczyć)
- doświadczenie, trudno będzie ci udowodnić, że znasz się na robocie, jak ktoś będzie znał twój prawdziwy wiek
- długość kontraktu przynajmniej na początku nie jest istotna, prawdopodobnie będziesz pracować na czarno

Nie napisałem tego, żeby cię zniechęcić :) Starałem się szczerze zdiagnozować twoją sytuację w oparciu o tutejsze realia (mam na myśli głównie Pekin, gdzie mieszkam).

• Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 tygodni temu #5491 przez
"mam na myśli głównie Pekin, gdzie mieszkam"
Czytałem, że to górna, jeśli nie najwyższa półka jeśli chodzi o rynek pracy w Chinach. Nie mam takich ambicji. Jak zatem sprawa wygląda na szeroko rozumianej prowincji?

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #5500 przez goroh
Poza miastami jak Pekin, Szanghaj, Shenzhen itp pracodawcy sa mniej wymagajacy, ale tak jak pisze achinger, z wyksztalceniem srednim to srednio to widze. Legalnie nie powinienes dostac wizy, ale Chiny sa kraem mozliwosci jesli szkola uzna ze jednak Cie chce. Brak doswiadczenia(korepetycje beda mieli w d), 'nieodpowiedni' paszport to slabo. CAE nijak sie ma do nauczania.Wiek tez troche nie teges, wyjda z zalozeni ze 20latek to powinien sie uczyc a nie nauczac. Nativi w twojej sytuacji maja duzo lepiej.
Probuj przez neta, rozsylanie maili nic nie kosztuje.
pzdr

4ty rok uczenia w Chinach : http://www.chiny-info.pl/Home.aspx

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #5570 przez Camillvs
powiedz, że masz 30, oni mając 20 wyglądają często na nasze 13.

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #5584 przez goroh
To jeszcze zalatw sobie paszport, ktory potwierdza twoja wersje ze masz 20 zamiast 30 :o

4ty rok uczenia w Chinach : http://www.chiny-info.pl/Home.aspx

Czas generowania strony: 0.196 s.
Zasilane przez Forum Kunena