Praca jako asystent w Chinach

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #6156 przez Camillvs

Jakies mam zezowate szczescie z zatrudnaniem Polakow. Bez wzgledu ile im sie placi, ciagle czuja sie wyzyskiwani, a efektow ich pracy nie widac, wiec dalem sobie spoko z zatrudnianiem rodakow.

to może kwestia polskiej kultury zarządzania i polskiej kultury pracy? Węzeł gordyjski dla Aleksandra Wielkiego.

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #6186 przez czarnybialy
Ja pracjue za ok 8000. To bradzo mało dla inżyniera, ale o doświadczeniu jakie zdobywam, moi Polscy koledzy mogą zapomnieć. Będąc zaraz po studiach prowadze własny projekt od koncepcji do produkcji.
5000 jako asystent? A co taki asystent może się nauczyć? Jak kawe robić, czy będzie zarządzał fabryką. Jak zarządzanie fabryką to 5000 jest ok. Dlaczego? Bo to rozwija.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #6188 przez achinger
To jest na pewno ciekawe i zdrowe podejście do zatrudnienia za takie pieniądze. Pytanie, czy znasz chiński i angielski?

Czas, energia i środki finansowe, które wiele osób wypowiadających się na tym forum poświęciło na naukę chińskiego są bardzo duże, dlatego 5000RMB wzbudza takie oburzenie... Studenci uczący angielskiego w Pekinie pracując  kilka-kilkanaście godzin tygodniowo zarrabiają właśnie ok. 5000RMB (mam twarde dowody z 20008 roku z własnego doświadczenia).

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #6189 przez czarnybialy
"Studenci uczący angielskiego w Pekinie pracując  kilka-kilkanaście godzin tygodniowo zarrabiają właśnie ok. 5000RMB "

W Pekinie dostaje się obecnie 150-200 RMB za godzine na reke za naukę angielskiego. Jak ktoś dostaje mniej to jest oszukiwany, wyzyskiwany lub dopiero stawia pierwsze kroki.
Ja do Chin nie przyjechałem zbijać kokosów, a zdobywać doświadczenie. Jakbym tu przyjechał dla kokosów to bym uczył angielskiego lub pracował jako expat. Praca jako nauczyciel angielskiego nie rozwija(zapomniałem dodać i podkreślić, że mówię to z mojego punktu widzenia, nie studiowałem anglistyki lub pedagogiki itp.), a jako expat pracy nie znalazłem. Więc pracuje za stawkę taką jak dla Chińczyków.
Ale i tak więcej zarabiam niż jakbym został w Polsce.

"Czas, energia i środki finansowe, które wiele osób wypowiadających się na tym forum poświęciło na naukę chińskiego są bardzo duże, dlatego 5000RMB wzbudza takie oburzenie..."
- całkowicie się z Tobą zgadzam.
Ja opisuję mój punkt widzenia, a ma to na celu poszerzyć komuś obraz tego co można oczekiwać w Chinach.
Asystent Managera- praktykant w Pekinie powinien dostawać około 8000RMB, a minimum 5000, jęśli jest to zagraniczna firma.
Sekretarka w zagranicznym koncernie zarabia ok. 14 000RMB.
A zarobki ludzi z doświadczeniem, tzw expatów to są już kosmiczne i dostaje się jescze mieszkanie i inne bebefity.

Niemniej jednak jak przychodzi co do czego to trzeba rozważyć każdy przypadek z osobna. Tak jak Ty trzeba zapytać:
"Chinaischina, powiedz proszę jaki jest zakres obowiązków na stanowisku jakie oferujesz za 5000RMB?'
Dodanie jednego zera jest jak najbardziej na miejscu jeżeli pracujesz dla zagranicznego koncernu i jesteś managerem lub inżynierem. I na jednym zerze się nie kończy bo zwykle jeszcze dorzucają mieszkanie.

Ale bzdurą są teksty w stylu "powodzenia w znalezieniu pracy za 50 000". Taka praca jest dla ludzi znających biegle angielski i chiński, ale zwykle posiadjących jeszcze jakieś inne umiejętności.

Podsumowując wszystko zależy za co te 5000 i czego oczekujemy od pobytu w Chinach. Ani 5 000 ani 50 000 nie jest głupią stawką.

Pracę za 5000 bym podjął ale na maksymalnie pół roku.
Ostatnia5 lata 9 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #6190 przez Camillvs

To jest na pewno ciekawe i zdrowe podejście do zatrudnienia za takie pieniądze. Pytanie, czy znasz chiński i angielski?

Czas, energia i środki finansowe, które wiele osób wypowiadających się na tym forum poświęciło na naukę chińskiego są bardzo duże, dlatego 5000RMB wzbudza takie oburzenie... Studenci uczący angielskiego w Pekinie pracując  kilka-kilkanaście godzin tygodniowo zarrabiają właśnie ok. 5000RMB (mam twarde dowody z 20008 roku z własnego doświadczenia).

Hmm, ja znam przypadki z Wuhanu za trzy razy większe stawki, w każdym razie argument przedmówcy o nicku Czarnybiały o wartości jaką jest zdobyta wiedza i praktyka jest celny, należy uszanować wartość, która nie jest wymierna w cyferkach, nawet jeśli większość z nas to zepsuta/rozpuszczona (przez Chiny  ;) ) banda laowaiów zapatrzona na pieniądze pieniądze pieniądze... Ostatnio słyszałem narzekanie na to, że Chiny zaczęły szanować się w sferze polityki wizowej i odmawiać w Hong Kongu wiz turystycznych dla obcokrajowców na kolejny wjazd do ChRL, gdy słusznie podejrzewają obcokrajowca o nielegalną pracę. O jakież oburzenie wzbudziło, że Chiny postępują tutaj coraz bardziej jak zachodnie cywilizowane państwa. Sporo z nas zostało rozpuszczonych przez Chiny sprzed kilku-kilkunastu lat i po 十八大 nie chce zgodzić się z odejściem dawnego folkloru. Ot dygresja.

No właśnie, swoją drogą 祝大家新年快乐,万事如意,马上有钱,呵呵

人在江湖,身不由己!

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #6191 przez achinger
Nie ma nic złego w chęci posiadania pieniędzy. Zakładam, że zdobywane doświadczenie nie ma przejrzystego i natychmiastowego przełożenia na cyferki, ale jednak w dłuższej perspektywie to chyba właśnie o to chodzi z dużym doświadczeniem.

Czas generowania strony: 0.196 s.
Zasilane przez Forum Kunena