Opis uczelni: Dalian Maritime University

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #4087 przez achinger
Dalian Maritime University
大连海事大学

Adres:
Dalian Maritime University (DMU),
1 Linghai Road, Dalian 116026, China
Tel. +86 411 4729210
Fax +86 411 4727874
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: http://english.dlmu.edu.cn/

Adres po chińsku:
大连海事大学
大连市凌海路1号 邮编:116026, 中国

Ceny:
Kurs języka chińskiego:
 4 tygodnie – 3000 RMB
 1 semestr – 8500 RMB
 1 rok – 16000 RMB
Opłata aplikacyjna – 600 RMB
Inne opłaty:
 Wiza studencka – 200 RMB
 Zestaw podręczników i kaset – ok. 150 RMB
Akademik:
 Pokój 1-osobowy – 520 RMB za semestr


Lokalizacja
Uczelnia znajduje się właściwie na obrzeżach miasta - jakieś 40-50 minut autobusem od jego centrum, dlatego też Ci, którzy zdecydują się podjąć tu naukę z pewnością zostaną wiernymi pasażerami linii autobusowej nr 10 przebiegającej przez kampus, co nie zmienia faktu, że bez przesiadki się nie obędzie (najlepiej przesiąść się w autobus linii 531).

Pierwsze wrażenie
Niestety nie należało ono do przyjemnych i wiem, że było więcej osób niemile zaskoczonych faktem, że nikt nie czekał na mnie na lotnisku wbrew wcześniejszym zapewnieniom uczelni... Po dotarciu na kampus było niewiele lepiej. Jeżeli nie znacie chińskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym czekają was stresujące i pełne niepewności chwile, gdyż uczelnia najwidoczniej wychodzi z założenia, że jak student bardzo będzie chciał się czegoś dowiedzieć to się w końcu dowie, a skoro tak, to można oszczędzić czas i środki na przygotowaniu jakiegokolwiek materiału, choćby w formie ulotki, wprowadzającego przybysza w warunki życia i studiowania na DMU. Na szczęście można znaleźć - oczywiście samemu – wielu chińskich studentów wolontariuszy, których zadaniem jest pomoc obcokrajowcom w załatwianiu wszelkich formalności, i bez której to pomocy ciężko jest mi sobie wyobrazić pierwszy tydzień pobytu na DMU.

Zajęcia
Obecnie zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania, przy czym każdy z nich dzieli się na dwie podgrupy, co daje łącznie sześć poziomów. Każda grupa ma cztery rodzaje zajęć: chiński „ogólny”, mówienie, słuchanie i czytanie, przy czym jedna lekcja trwa 1,5 godz. Nauczanie odbywa się przeważnie w godz. 8:00-11:35 z półgodzinną przerwą od godz. 9:30 do godz.10:00. Zajęcia dodatkowe do wyboru to: wushu (武术),...i tyle w tym temacie...
Co do samego przebiegu lekcji, to są one raczej schematyczne, a prowadzący skupia się głównie na przerobieniu ze studentami materiału z podręcznika. Niemniej jednak można natrafić na naprawdę świetnych nauczycieli, a raczej nauczycielkę jednej z grup początkowych;).

Warunki mieszkaniowe
Studenci z zagranicy mają do swojej dyspozycji nowiusieńki akademik (rocznik 2009) wybudowany bezpośrednio przy budynku (równie nowym), w którym odbywają się zajęcia. Pokoje są małe, ale schludne, z łazienką, telewizorem (płaskoekranowym;) i dostępem do Internetu (2MB/s). Jak to w akademiku, na każdym piętrze znajduje się jedna kuchnia, a w niej kuchenka elektryczna, mikrofalówka, dwie lodówki i dwa zlewy.
Jeśli chodzi o późne powroty do akademika, to są one dozwolone o ile następują przed godz. 23:30 - po tej godzinie budynek jest zamknięty – lub uprzedzi się stróża o planowanym późniejszym powrocie i poprosi o okazanie wyrozumiałości i otworzenie drzwi:) W świetle regulaminu akademika zakazane jest jednak zostawanie na noc znajomych czy nawet członków rodziny.
Jak wiadomo akademiki rządzą się swoimi, imprezowymi prawami, dlatego Ci którzy wolą ciszę i spokój powinni rozejrzeć się za mieszkaniem do wynajęcia. Wynajem jest też jedyną opcją dla osób heteroseksualnych, które chcą mieszkać ze swoją drugą połówką, jako że zabronione jest dzielenie pokoju z osobą przeciwnej płci  Z tego co mi wiadomo
2-pokojowe mieszkanie na strzeżonym osiedlu można wynająć już za 2000 RMB czynszu miesięcznie + opłaty za wodę, prąd, TV, Internet.

Autor: Anna Pietruszewska

Zapraszam do zadawania pytań, na które nie udało mi się odpowiedzieć w tym krótkim tekście.

Przeniesione ze starego forum SSPC, autor: Anna Pietruszewska
polacywchinach.pl/index.php/edukacja/201...-maritime-university
Ostatnia5 lata 5 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.218 s.
Zasilane przez Forum Kunena