Opis uczelni: Yunnan University

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #4099 przez achinger
Yunnan University 云南大学

ZAJĘCIA (kurs językowy)

Wielkość grupy zależy od poziomu, do którego zostaniemy przyporządkowani (na podstawie krótkiej rozmowy i stażu nauki, nie odbywa się egzamin). W mojej grupie było zaledwie 6 osób. Jednak są grupy większe np. 15 osób.
Jest dość duży wybór klas, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Na wyższych poziomach zajęcia odbywają się wyłącznie w języku chińskim.
Wykładowcy są bardzo życzliwi, chętnie zostają na przerwach, by odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Z wieloma można poruszać także kwestie społeczne i polityczne. Wykładowcy to zdecydowanie najmocniejszy punkt uniwersytetu. Zajęcia (większości) prowadzone są w ciekawy sposób, oparte na dyskusjach.

Zajęcia dzielą się na 4 części:
- kurs ogólny (8 godzin tygodniowo)
- słuchanie (4)
- mówienie(4)
- pisanie tekstów /w grupach niższych czytanie – (2)
Zajęcia odbywają się w godzinach 8:30 – 12:00.

Do wyboru jest kilka przedmiotów dodatkowych, które mają rozwijać zainteresowania studenta: zajęcia sportowe, malarstwo/kaligrafia, język biznesowy, ceremonia parzenia herbaty, nauka gry na instrumentach chińskich. Zajęcia odbywają się po przerwie obiadowej.

EGZAMINY

W każdym semestrze odbywają się dwa egzaminy. Środkowosemestralny stanowi tylko 20 % oceny końcowej. 30 % to obecność na zajęciach, prace domowe itp. 50% to egzamin końcowy.
Dla osób, które przygotowują się na zajęcia, egzaminy nie będą zaskakujące.

ORGANIZACJA

To najsłabszy punkt uniwersytetu.
Na samym początku, gdy student jest zdezorientowany, nikt nie proponuje pomocy. Wszystko trzeba załatwić osobiście w różnych biurach, które zdają się słabo ze sobą współpracować.
Uniwersytet nie pomaga również przy załatwianiu badań potrzebnych do wyrobienia karty stałego pobytu, szukaniu mieszkania itp.
Dodam, że nawet wyrobienie karty bibliotecznej trwa około miesiąca (i wymaga determinacji). Legitymację studencką otrzymuje się po około 2 tygodniach (jest potrzebna do wyrobienia karty stołówkowej).

ZAKWATEROWANIE

Studenci bez pełnego stypendium mogą być zaskoczeni, że nie mają zapewnionego akademika. W takiej sytuacji należy poszukać mieszkania poza uniwersytetem. Radzę skorzystać z pomocy biura pośrednictwa.
Akademika nie polecam. Pokoje są różne, jedne lepsze, inne gorsze. Większości dwuosobowe.
Największym minusem są toalety. W zimne, pochmurne dni nie ma gorącej wody (ogrzewana tylko panelami słonecznymi).
Jeśli wynajmujemy mieszkanie należy koniecznie zapytać czy jest w nim bojler elektryczny!!!

STOŁÓWKA

Kartę stołówkową można wyrobić za 20 Y w pobliżu stołówki, właściwie od ręki.
Do wyboru są 4 różne stołówki. Osobiście polecam najmniejszą, położoną najbliżej akademika obcokrajowców. Jedzenie jest całkiem dobre, szczególnie za taka cenę. Jeden obiad to koszt około 5Y.

JEDZENIE

W Yunnanie je się dość ostro. Za każdym razem trzeba przypominać, by kucharz nie dodawał lajiao, co często jest lekceważone. Ryż czy makaron z warzywami i mięsem kupimy do 10Y. Wyjście grupą do restauracji to koszt 15-50Y/ osoba.
Jest bardzo duży wybór owoców, ceny bardzo przystępne 

KUNMING

Miasto Wiecznej Wiosny, niech Was nie zmyli ta nazwa. W zależności od pory roku pogoda się zmienia. Zimą może być kilka nieprzyjemnych dni ( w pomieszczeniach nie ma ogrzewania). W okolicach maja zaczyna się pora deszczowa.
Większość czasu pogoda jest cudowna, podobno 300 dni w roku świeci słońce.
W Kunmingu ceny są niższe niż we wschodnich częściach Chin.

PODSUMOWANIE

Yunnan University jest najbardziej prestiżową uczelnią w prowincji, nie jest oczywiście tak znany i popularny jak choćby Beida czy Fudan, jednak do Kunmingu może przyciągnąć studentów wiele innych aspektów.
Gorąco polecam Yunnan University, ale tylko osobom znającym język chiński w stopniu przynajmniej komunikatywnym.

Autor: Kamila

Przeniesione ze starego forum SSPC, autor: Kamila

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena