Limit wieku dla studentów na chińskich uczelniach, Uniwersytecie Pekińskim.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4332 przez memtse
\Application prerequisites\
Applicants must be non-Chinese citizens with a valid passport,
above the age of 18 and under the age of 30, have attained a senior
high school diploma
http://english.pku.edu.cn/Admission/InternationalStudents/HowtoApply/
http://www.oir.pku.edu.cn/newoir/stuab/doc/2011/en/Undergraduate_en.pdf
Na Pre-University Program sytuacja wyglaga jeszcze gorzej
Application prerequisites
1. Applicants must be non-Chinese citizens above the age of
18 and under the age of 25, and have attained a senior high
school diploma (not from China) and an excellent academic
record;
http://english.pku.edu.cn/Admission/InternationalStudents/HowtoApply/
http://www.oir.pku.edu.cn/newoir/stuab/doc/2011/en/Pre-University_en.pdf

Sytuacja na  Pre-University Program jest jeszcze gorsza. Tak wiem przepisy w chinach nie sa egzekwowane z 100% skrupulatnoscia, jak jednak prawic by chiński urzędnik byl chętny do takiego poświecenia, względem osoby która dzwoni telefonicznie i przeszkadza. Udanie się do wydziału na uniwersytecie i proszenie o rozmowę (jezyk angielski), moglo by jeszcze bardziej ich  zrazis. Nie wiem co zrobić.

Czy ktos kto ma doswiaczenia w kontaktach z chinskimi uczelniami moze mi pomuc radzac jak to zalatwic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4334 przez WangBin
Doświadczenia niestety nie mam wielkiego, ale zauważam że coś się ostatnio zmienia w polityce Chin dla uczących się języka. Jeszcze w zeszłym roku limit wieku dla starających się o stypendium edukacyjne w chinach prza Hanban / IK wynosił 55 lat. W tym roku zmniejszono go do 35. Może brakuje kaski? Pewnie uznano że w starych waiguorenów nie warto inwestować bo i po co? Jak się nauczą języka to zaraz na emeryturę pójdą i inwestycja zmarnowana, a co jak co, to marnotrawstwo nie jest tam mile widziane. 

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #4343 przez Camillvs

Doświadczenia niestety nie mam wielkiego, ale zauważam że coś się ostatnio zmienia w polityce Chin dla uczących się języka. Jeszcze w zeszłym roku limit wieku dla starających się o stypendium edukacyjne w chinach prza Hanban / IK wynosił 55 lat. W tym roku zmniejszono go do 35. Może brakuje kaski? Pewnie uznano że w starych waiguorenów nie warto inwestować bo i po co? Jak się nauczą języka to zaraz na emeryturę pójdą i inwestycja zmarnowana, a co jak co, to marnotrawstwo nie jest tam mile widziane.

Stypendia opłaca się dawać tylko młodym, starsi już powinni mieć odłożone na kurs za swoje pieniądze, bo tego nikt pewnie nie zabroni nawet 100 letnim chętnym do wyłożenia kaski na kurs językowy w ChRL ;)

人在江湖,身不由己!

• Gość
  • Gość
8 lata 2 miesiąc temu #4344 przez
Granica wieku to rzeczywiście jakieś novum, z tego co pamiętam, na kurs języka chińskiego na PKU uczęszczało w zeszłym roku akademickim parę starszych osób, ale nie wiem nic na temat ich źródeł finansowania. Co do zwyklych studiów jako 本科生to niestety nie jestem pewien. Z własnego doświadczenia wiem, że PKU dość sztywno trzyma się określonych zasad, np. limitu 22 godzin zajęć, na ktore można uczęszczać w ramach kursu języka chińskiego. Z drugiej strony nie znaczy to, że nie jest to do przeskoczenia - trzeba się jednak sporo natrudzić, naprosić i nachodzić po różnych sekretariatach. Wieść gminna niesie, że komuś się udało :P, więc myślę, że najlepszym rozwiazaniem byłoby skontaktowanie sie z PKU osobiście.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5370 przez mastersino
I wlasnie "tylko z tego powodu" musialem odpuscic PKU :P ale dodam, ze jak przegladalem w tym roku oferty szkol, to ktoras miala wytyczne dotyczace minimalnego wzrostu:-) , ale to nauczycieli.

Czas generowania strony: 0.183 s.
Zasilane przez Forum Kunena