Jiangsu University - potrzebna pomoc :)

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #5429 przez qewsade
Witam serdecznie wszystkich :D

Dołączyłem do Waszego forum z racji tego, iż szukam jakichkolwiek informacji na temat studii od osób żyjących tam na codzień, suche informacje już myślę, że poznałem :P

Tytułem szybkiego wstępu : Lat mam 19, od dziecka marzyłem aby wyjechać do Chin. Pielęgnowałem to marzenia w ukryciu do niedawna, aż postanowiłem poinformować rodziców o swoich zamiarach. Na szczęście moi rodzicie zaakceptowali mój pomysł i postanowili mnie wspomagać w osiągnięciu wyznaczonego celu.
Mój wstępny wybór padł na w/w szkołę a konkretnie School of Computer Science and Telecommunication Engineering na kierunku  Computer Science and Technology. Głównie, czego poszukuję to :

1) Kogokolwiek, kto miał/ma/będzie również styczność z Jiangsu University i w ogóle z miastem Zhenjiang, za udzielenie jakichkolwiek pożyteczny informacji ? Ewentualnie jeśli ktoś zna tam kogoś z jakeigoś expat community i mógłby mi dać namiary, byłbym wdzięczny

2) Myślę, ze chwilowo największym problemem może być matura. Nie mam kopletnie pojęcia, co zdawać, aby ułatwić sobie drogę na ten uniwersytet ten lub wogóle jakikolwiek w Chinach :D Czy ktokolwiek mógłby mi podać informację, jak wygląda tam system rekrutacji studentow z zagranicy ? Głownie mnie interesuje, jak patrzą na wyniki z matury i oceny, jak duży mają wpływ na przyjęcie obie te rzeczy.

Jesli chodzi o język, to Chińskiego nie umiem, ale zamierzam zacząć się uczyć :) Kurs wyżej wymieniony jest w języku angielskim, który znam na tyle dobrze, że wyniki egzaminów TOEFL/IELTS nie będą większą przeszkodą (z tego co wiem, są wymagane przy studiach po angielsku w Chinach, jak i nie tylko ;) ). Co do aktualnej szkoły nie wiem, czy to pomoże, ale jestem w 4 letnim technikum na profilu technik informatyk, po jej ukończeniu otrzymam tytuł technika informatyka w danej specjalizacji którą sam wybiorę (jest szansa, że na to spojrzą ?)
I ostatnia informacja - nie przejmuje się stypedniami czy czymś podobnym, rodzice mi pomogą więc można rzec, że koszta grają mniejszą rolę.

Jeśli ktokolwiek chciałby zasugerować jakąś inną szkołę, w której mógłbym studiować informatykę szerokopojętą jak i bardziej sprecyzowaną po angielsku na poziomie Bachelor, jestem otwarty na wszelkie Wasze porady i sugestie (jednakże im bliżej Nanjing tym lepiej - znajomi rodziny mieszkają tam)
Ahh and last but not least - właśnie zacząłem 4,ostatni rok w moim technikum, klasa maturalna :)

Sorki, że tak się rozpisałem, jednakże sprawa jest na tyle dla mnie pwoażna, że szukam informacji wszędzie i szczegółowo

Pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5438 przez qewsade
Dobra, większość rzeczy się dowiedziałem z wyjątkiem jednej : na jakiej zasadzie w Chinach odbywa się rekrutacja na uczelnie, podczas gdy mają nadmiar chętnych ? Jest jak w Polsce czyli kto lepsze wyniki z matury, oceny na swiadectwie (patrzą na to wogóle) itd ?
Fajnie byłoby, jakby chociaż ktoś na to mi odpowiedział :D

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5439 przez Chińczyk
tak na szybko sprawdziłem stronę Jiangsu University i tam masz taki formularz aplikacyjny, gdzie wpisujesz wszystko, to gdzie ukończyłeś technikum, to czy znasz język chiński lub nie, kto będzie opłacał Twoje studia itd. na koniec podajesz swoje dane i maila, więc myślę, że skoro już zdecydowałeś się na studia w Chinach to po prostu złóż ten wniosek online i następnie mailowo dowiedz się wszystkiego, strona jest po angielsku, więc nie powinieneś mieć większych problemów :)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5445 przez Camillvs
Oho, potem kolega będzie miał plecy u chińskich hakerów  :)

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5447 przez qewsade
Formularz mówisz ? Z tego, co tam widziałem, to na składanie formularza jak dla mnie trochę za wcześnie :P Myślę, że bez skanów dokumentów wymienionych tam formularz, nawet w formie zapytania i ciekawości, nie przejdzie :/  A tak przy okazji, czy jest ktoś kto kojarzy to miejsce, czy raczej jechałbym w miejsce, gdzie europejczyków/amerykanów nie idzie ujrzeć ? (już nie mówiąc o rodakach xD)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5448 przez Camillvs
Polak wszędzie się znajdzie ;) Obcokrajowcy inni też, skoro jest tam formularz po angielsku.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.184 s.
Zasilane przez Forum Kunena