Jiangsu University - potrzebna pomoc :)

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #5453 przez qewsade
Taak, właśnie się skontaktowałem z tym uniwersytetem i dostałem informacje, że jest u nich 450 studentów międzynarodowych, z czego ok 30 z europy/ameryki. Czyli bez szału :/ No ale ja mam tylko jedną nadzieję - że jeśli się tam dostanę (OBY), to że jakoś odnajdę się w tej całej dalekowschodniej kulturze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #5523 przez PiotrTH
Wszystko zalezy od podejscia. Otworz sie na inna kulture zwyczaje i bedzie ok. Jezeli bedziesz chcial ich ustawic jak to Tobie odpowiada to bedziesz mial bardzo ciezko.

Jezeli chodzi o przyjecia to nikt nie wie co dokladnie zalezy od przyjecia badz nie. Jako laowai napewno masz duze szanse ale to zalezy od szkoly, kierunku, aplikacji i ich checi do przyjmowania obcokrajowcow.

Checi sa duze z wielu powodow e.g. populacja chinska sie aktualnie starzeje i bedzie to problem ekonomiczny dla Chin. Dlategotez z kazdym rokiem coraz wiecej obcokrajowcow studiuje na uczelniach w chinach, sa do tego stypendia ktore sa bardzo mocno atrakcyjne! Chiny, ogolnie jako kraj chca aby obcokrajowcy przyjechali do Chin, studiowali, poznali kulture, jezyk i pozniej zostali badz wrocili do swoich krajow i zaczeli wspolprace handlowa z chinami, wlasne inwestycje badz zaczeli pracowac dla chinskich firm ktore sie mocno rozwijaja poza Azja.

Moim zdaniem nie powinno byc problemow wiec sie nie stresuj ale nie wiem jaka jestes osoba. Z tego co sie orientuje lubia ludzi ktorzy maja miedzynarodowe doswiadczenie, ludzi ktorzy maja obfite doswiadczenie i ludzi ktorzy potrafia sie odnalezc w roznych zakatkach swiata.

Dobry wybor btw, jestem aktualnie w chinach i byl to fantastyczny wybor!

powodzenia

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #5552 przez qewsade
Dzięki za Twoją opinię PiotrTH. Dośc sporo krążyłem w temacie od mojego pierwszego postu, skontaktowałem się ze znajomymi rodziny w Nanjing, jak i z pewnymi osobami żyjącymi w Chinach a pochodzącymi z mojego rodzinnego miasta :) Dowiedziałem sie, że jak rekrutują na studia obcokrajowców i są płatne, to jesteś przyjęty generalnie - pożyjemy, zobaczymy. Co do mnie powiedzmy, ze jestem osobą otwartą i towarzyską, ale nie bojącą się wywań więc się nie stresuje - raczej powiedziałym odczuwam lekkie poddenerwowanie i ekscytacja xD Jak narazie pomalutku dążę do celu - właśnie zdałem już egzamin językowy jak najbardziej pozytywnie :D Teraz jeszcze pare miesięcy do ukończenia szkoły i lecimy, jak przyjmą gdzieś :D

I troszkę zjadę z tematu, bo jestem ciekawy czy jest ktoś, kto mógłby coś powiedzieć mi o szkołach Zhejiang University of Science and Technology w Hangzhou albo o Central China Normal University w Wuhan ? Tam również są kierunki mnie interesujące, a szkoły raczej bardziej znane z tego co widziałem

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #5881 przez qewsade
Okej, może jak ktoś to będzie czytał : mój znajomy okazało się studiował w tym uniwersytecie, który jest w temacie wątku - i nie poleca. W małej miejscowosci (jak na chiny), mało rozrywek dla studenta, ogólnie miasto się dopiero rozwija. Zaznaczam tutaj, że to jego opinia, ja tylko ją dopisuje pod nazwę szkoły, która jest w temacie ;)

A ja osobiście postanowiłem studiowiać na Tajwanie. Jak postanowiłem tak zrobiłem - właśnie jestem w Taipei i za miesiąc zaczynam szkołę. Jeśli jest tu jakiś Polak, co jest na Tajwanie, niech da znać :D

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #5914 przez minutemail
Nic ci nie pomogę, tylko napisze że zazdroszczę jak głupi  :(

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #6070 przez Kovalus
Cześć, Ja właśnie jestem na tym uniwersytecie, więc jeśli masz jakieś pytanie to spróbuję na nie odpowiedzieć. Pozdr.

Czas generowania strony: 0.239 s.
Zasilane przez Forum Kunena