Tłumacz elektroniczny - MandarinKing

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2288 przez bartekchiny
Chciałem się zapytać, czy ktoś byłby zainteresowany podręcznym tłumaczem elektronicznym do chińskiego? Cena około 1200 PLN (niezbyt korzystny kurs RMB-PLN teraz 1,91, było 2,7). Sam ostatnio dostałem taki tłumacz w prezencie, więc już go przetestowałem. Fajna zabawka, można się sporo nauczyć. Podstawowe opcje: słowniki angielsko-chińskie, chińsko-angielskie (szukanie słów angielskich, chińskich w pinyin i znaków, wyjaśnienia po angielsku, przykłady zdań po chińsku, każde słowo w pinyin i pisowni chińskiej), pisanie znaków (dotykowy wyświetlacz), nauka wszystkich znaków (nie ma ograniczeń, jest pisownia praktycznie wszystkich słów - czego nie ma w lekcjach multimedialnych na CD czy w Internecie), proste lekcje chińskiego we flashu (animacje i podpisy do wyboru pinyin i chiński uproszczony), bardzo praktyczny tłumacz (wpisuje się angielskie zdania, zwroty lub chińskie - pinyin lub chińskie znaki), tłumacz jest dosyć inteligentny - zwraca uwagę na interpunkcje,  przydatny słownik wizualny (np. studio fotograficzne, aktywny obrazek dotykowy i wyjaśnienie poszczególnych słów), dodatkowe lekcje chińskiego dla średnio-zaawansowanych (dialogi i czytanki), nauka sylab - wymowy, poza tym sporo informcaji o Chinach (kultura, kuchnia, historia wszystko dla zaawansowanych, pisownia chińska). Każde słowo, w każdej formie (czytanki, teksty, dialogi, słoniki) można podkreślić i przenieść do wybranego słownika lub wrzucić do tłumacza. Opracowałem też metodę zapisu tekstów z notatnika, dowolny tekst po chińsku można przegrać z komputera (zapis kodowania GB jeśli dobrze pamiętam), wówczas tłumacz może automatycznie wyświetlać pinyin do tego tekstu. Oczywiście wszystkie słowa i zdania są czytane, dosyć naturalnym głosem. Angielski narrator jest bardziej digitalizowany, ale chiński to naturalny głos, nagrany na potrzeby tłumacza. Oczywiście w głośnym otoczeniu trudniej usłyszeć dokładnie zwroty (ale są słuchawki, na słuchawkach bardzo wyraźnie), w domu można spokojnie słuchać z głośnika. Słownik ma też odtwarzacz mp3, mp4, czytnik kart pamięci SD do 2GB, mapy metra w większych chińskich miastach, można też wgrać inne zdjęcia i mapy.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę wysłać szczegóły i funkcje, zdjęcia. Wiem, że słownik tani nie jest, ale z tego co wiem, to jest w tej chwili jedyny tego typu słownik dla obcokrajowców uczących się chińskiego. Firma oferuje 99% słowników do nauki angielskiego, a to jest nowy produkt, nie jest idealny, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Jest też bardzo wygodny w podróży. Dwa minusy (tłumacz angielsko-chiński) nie pokazuje pinyin, ale oczywiście czyta przetłumaczone zwroty, można je też przenieść do słownika i tam jest pinyin, drugi minus to bateria (standardowa Nokia), ale nie trzyma tak długo (przy częstej wymowie i pisowni na ekranie może około 2-3 godziny, przy mp3 z zamkniętym wyświetlaczem powinno wytrzymać 5-6 godzin).

Pod koniec marca będę w Polsce, więc gydy kogoś interesował ten słownik to proszę o informacje. Według mnie jest idealny dla osób uczących się chińskiego samodzielnie, czy dla biznesmenów, którzy od czasu do czasu chcieliby wykazać się kilkoma zwrotami po chińsku, albo korzystaliby z tłumacza w hotelu, restauracji, taksówce (jest nawet rozdział poświęcony menu w restauracji). Bardzo dobry do nauki pisania znaków, ja w ciągu 2 tygodni nauczyłem się około 20 nowych znaków (uczyłem się może 20 minut dziennie). W zasadzie traktuję to jako zabawę, pisząc różne słowa, zwroty, zdania, czy dialogi i stopniowo dodając po jednym znaku. Obszerny słownik zastępuje wszystkie słowniki tradycyjne (nie mogłem nigdy znaleźć słownika angielski-pinyin, tutaj mam wszystko w jednym).

W Internecie kosztuje około 300 USD - 325 Euro, ale dochodzą jeszcze koszta wysyłki, poza tym wątpie aby wysyłka do Polski była tania i czy w ogóle jest możliwa. Urządzenie nie jest duże, więc mogę kupić 2-3 egzemplarze i przekazać osobiście w Polsce.

www.fotochiny.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2289 przez bartekchiny
Ogólne pytania o słownik proszę pisać tu, na forum, żeby nie tłumaczyć tego po kilka razy dla innych osób.

www.fotochiny.com

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2293 przez ximinez
Nie chcę tutaj podcinać kolegi Bartka, ale jeżeli ktoś nie ma akurat 1200PLN a chciałby posługiwać się profesjonalnym słownikiem/narzędziem do nauki, to proponuję kombo PocketPC + Pleco Dictionary.

http://www.pleco.com/

Najtańsze PocketPC, na których będzie to śmigało można nabyć za ok 400 zł. Dla wymagających polecam ten model: http://www.allegro.pl/item542985432_hp_ipaq_hx4700_series_stan_idealny.html (nie ja jestem sprzedającym, podaję linka do tej aukcji w celach edukacyjnych). Jego cena powinna osiągnąć jakieś 600-700PLN.

Sam używam właśnie takiej konfiguracji, już gdzieś od 2 roku sinologii (co prawda wtedy miałem starego PocketPC i starszą wersję słownika) i nie mógłbym być bardziej zadowolony.

Nawet nasz cesarz poszedł za przykładem swego wiernego poddanego i nabył właśnie ten model PocketPC niedawno :)

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2294 przez Wlodek
ja też zdecydowanie polecam pleco.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2297 przez bartekchiny
Ok, piszecie o tłumaczu do komputera, też mam takie dwa, ale jakoś nie widzę związku z tym podręcznym tłumaczem, bo on ma dużo więcej funkcji. Nie działa na bazie jednego programu, ale jest połączeniem różnych funkcji (pełnego tłumaczenia tekstu, nauki języka, tekstów, słuchowisk, dialogów i różne tłumacze w tym francuski i niemiecki).

Najwyraźniej nie każdego na to stać. Ja tylko zapytałem, bo dla mnie jest to rzecz przydatna. Zarobiłbym 100-200 PLN (na bilet lotniczy i tak trochę więcej wydaję), a ktoś mógłby mieć przydatną rzecz do nauki, ale skoro nie ma potrzeby, albo raczej nie ma takiego budżetu to trudno. Nie muszę nikomu robić przysługi i się nie rozpłaczę.

www.fotochiny.com

• Wlodek
  • Wylogowany
  • Cesarski urzędnik
  • Cesarski urzędnik
  • China is a civilization pretending to be a state
Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2299 przez Wlodek
pleco jest na urządzenia przenośne, a ja w najmniejszym stopniu nie chciałem torpedować twojej oferty - po prostu dorzuciłem swoje trzy feny do wypowiedzi ximineza :)
Z tego co piszesz to to urządzonko to faktycznie niezły kombajn do chińskiego, chętni powinni się znaleźć.

Quand la Chine s'éveillera - le monde tremblera
Napoleon Bonaparte

Czas generowania strony: 0.257 s.
Zasilane przez Forum Kunena