Tłumacz elektroniczny - MandarinKing

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #3499 przez vforvieslav
Czy istnieje możliwość zainstalowania takiego np. Pleco na telefon komórkowy z jakimś systemem operacyjnym i dotykowym ekranem żeby się dało pisać?
Zupełnie się na tym nie znam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #3504 przez WangBin
Od czasu, kiedy kupiłem ten słownik (ponad rok temu) namówiłem na  niego już sporo koleżanek i kolegów którzy również uczą się chińskiego. Miałem więc możliwość "pobawienia się" Pleco na następujących urządzeniach: Palmtopy: mój HP IPAQ HX4700, HP IPAQ 214, jakiś Palmtop Acer z WM - nie pamiętam dokładnej nazwy, komórki: Samsung Omnia, HTC HD2 a ostatnio również testową wersją demo na iPhone. Moje doświadczenia są nastęujące:
Najlepiej wypadł mój stary wysłużony HP IPAQ HX4700. Ma on najdelikatniejszy ekran (dlatego zakryty przeźroczystą klapką) więc pisanie znaków rysikiem jest o wiele szybsze i precyzyjniejsze. pisze się po nim jak miękkim ołówkiem na kartce papieru. Pisanie po IPAQ 214 jest równie precyzyjne ale trzeba znacznie mocniej dociskać rysik - pisze się jak ciężko piszącym długopisem (ale za to nie ma tej przeszkadzającej klapki - coś za coś). Ekran IPAQ 214 jest bowiem z twardszego tworzywa. Niestety oba nie mają GSM. Nie polecam Acera i podobnych palmtopów ze względu na mniejszą rozdzielczość ekranu i widoczne piksele zmuszające do powiększania wielkości czcionki przez to mniej tekstu mieści się na ekranie i zmuszeni jesteśmy go częściej przewijać.
Teraz o komórkach. Samsung Omnia. Ekran nieco mniejszy, dobrej rozdzielczości ale też dość ciężko reaguje i się szybko rozładowuje bateria. HTC HD2 oraz iPhone nie mają rysika tylko ekran pojemnościowy który mozna tylko dotykać palcem. Pisanie po nich ołówikiem czy rysikiem nie działa. Trudno więc narysować na nich małe kreski. Pisanie znaków jest więc wolniejsze. Z tych dwu wolę HTC HD2 bo na nim pleco już działa i ma większy ekran. Jakość ekranu jest wręcz wspaniała. Niestety jest drogi. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłby HTC HD - ten starszy z rysikiem - miałem go raz w rękach przez chwilę i czułość ekranu mnie się podobała ale nie miał zainstalowaneg Pleco więc niestety nie miałem okazji testować na nim pisania znaków.
Konkludując doradziłbym używanego bo już nie produkowanego IPAQ 4700 - pojawia się często na Allegro w niezłym stanie za kilkaset (400-700) złotych a jako komórkę - byle co żeby pogadać - najlepiej chińską żeby odbierać SMS w znakach. Jeśli ktoś chce mieć wszysto w jednym poleciłbym jakąś komórkę z WM i z rysikiem.
I na koniec - czy ma ktoś z szanownych forumowiczów doświadczenia z odbiorem i wysyłaniem chińskich znaków SMS na komórkach z polskim oprogramowaniem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.165 s.
Zasilane przez Forum Kunena