HSK

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5115 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic HSK

W najbliższą niedzielę, 4 grudnia, HSK odbędzie się w poznańskim Instytucie Konfucjusza. Zdaje ponoć 30-kilka osób.

Ktoś pisał, że poziom HSK pofrunął na łeb i na szyję... Nie mam porównania ze starym egzaminem, ale sama po zaledwie 14 miesiącach niezbyt intensywnej nauki w wymiarze 3 godzin zegarowych/tydzień za sugestią 老师 zdaję 三级 (a na pewno nie jestem "intermediate", jak wynikałoby z podziału poziomów) i po przejrzeniu wymaganych 600 słów oraz zrobieniu kilku zestawów stwierdzam, że jak dla mnie są zaledwie średnio trudne. 1-2级 to muszą być chyba jakieś żarty. :|

600 słów na trzeci poziom? To ewidentnie farsa. Kto to widział, żeby zdawać angielski na B1 wystarczyło 600 słów...

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5116 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic HSK

powtórzę, choć zostało to już powiedziane, przynajmniej parę razy...ten egzamin nie sprawdza Twojej wiedzy( a dokładnie umiejętności posługiwania się tym językiem), ale umiejętność PRZYGOTOWANIA się do HSK. Dobrym przykładem będzie mój 同学,który zdał HSK4 a ledwo mówi i czyta. Rozmowa z chińczykiem może sprawdzić jak dobrze znasz chiński...ale na pewno nie HSK.

To typowe dla chińskich egzaminów od pradawnych czasów...

人在江湖,身不由己!

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5134 przez xue sheng
Replied by xue sheng on topic HSK
przykre to...

Czas generowania strony: 0.294 s.
Zasilane przez Forum Kunena