Archiwizowanie i budowa listy poznanych slow/znakow

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5380 przez mastersino
Czy zna ktos sposob na zbudowanie takiego, nazwijmy to malego wlasnego slowniczka ? Szukam metode (program, strone internetowa) wedlug ktorej moglbym nowo poznane slowo po nauczeniu sie wpisac na przejrzysta liste. W przyszlosci, poznajac nowe slowa moglbym szybko sprawdzic czy juz mialem z nimi doczynienia, ale ulecialy mi z glowy czy tez moze sa one dla mnie kompletnie nowe.

Takie archiwum, czy tez maly prywatny slowniczek pomoglby mi w nauce jak i rowniez ocenic poziom zaawansowania jezykowego. Ile razy pytano was, ile znacie znakow ? Ilu z was umie odpowidziec na to pytanie :-)?

serdecznie pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5388 przez ril
Ja to robię w następujący sposób:
1. Centralnym zbiorem słów jest arkusz Excela
2. Nowe słówa, którę poznaję podczas używania komputera zapisuję w Google Spreadsheet. Co jakiś czas przenoszę do arkusza Excela.
3. Resztę nowych słów zapisuję w liście flashcards Pleco. Co jakiś czas je eksportuję do Excela.
4. Z pliku Excela tworzę plik CSV, który konwertuję na bazę AnyMemo.
5. Bazę AnyMemo wgrywam na komórkę scalając z istniejącą.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5392 przez mastersino
dzieki ril.

Prosze powiedz mi.
1. Ile masz zbiorow slow w excel, jeden, dwa ? Mowiles, ze eksportujesz z Spreadsheet i Pleco. Czy to sie pokrywa i uzupelnia wzajemnie w Excel ? Chyba nie da rady...
2. Jak oceniasz AnyMemo i Pleco ? Oplaca sie to kupowac i przydaje sie do nauki ?

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5396 przez ril
1. Zbiór jest jeden, około 3500 pozycji, ale Excel sobie jeszcze daje radę (Google Spreadsheet ma problemy już przy 100, ale to dlatego, że jest online). Wyeksportowane listy słówek po prostu dodaję pod dotychczasowymi (format CSV czyli plik tekstowy z kolumnami oddzielonymi tabulacjami jest uniwersalny jeśli chodzi o wymianę między różnymi programami).
2. Nie kupowałem, korzystam z darmowej wersji. Pleco jest świetne, AnyMemo mi chodzi wolno, może te bazy słówek są za duże, cóż zrobić. No i do algorytmu oceny czasu następnej powtórki mam trochę zastrzeżeń

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5399 przez mastersino

No i do algorytmu oceny czasu następnej powtórki mam trochę zastrzeżeń

IT guy ?  :D

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #5403 przez ril
我的专家是数据库设计 :D

Czas generowania strony: 0.181 s.
Zasilane przez Forum Kunena