co to znaczy?

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #5698 przez hubertz
co to znaczy? was created by hubertz
Co znaczy wyrażenie 妳是內地人?迂  ??
Proszę o przetłumaczenie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu - 6 lata 2 miesiąc temu #5699 przez PolskaChinka
Replied by PolskaChinka on topic co to znaczy?
妳是內地人? Na angielski tłumaczy się to jako "mainland", czyli kontynentalny, ale po polsku brzmi  to trochę nienaturalnie... Według mnie jest to pytanie odnoszące się do Chińczyków, czy pochodzą z faktycznych Chin (a nie z ogólnie pojętych "Chin": Tajwan, HK, Macau, etc.) Ostatniego krzaka nie rozpoznaję :)

PS. A propos "妳", to chyba powinno być "你“...

Ciekawe historie, niespotykane przygody, użyteczne informacje, relacje z podróży i piękne zdjęcia! Zapraszam na ( skosnymokiem.blogspot.com )
Ostatnia6 lata 2 miesiąc temu edycja: od.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #5700 przez Alan
Replied by Alan on topic co to znaczy?
Według słowników, pierwszy znak jest wariantem historycznym powszechnie używanego. Ten, z którego zazwyczaj korzystam podkreśla również, że używany w stosunku do kobiet. Dobre pole do popisu dla forumowych sinologów, też jestem ciekaw :)

Zdanie wydaje mi się dziwnie zbudowane, bo jest znak zapytania, a nie ma żadnej partykuły. Język kolokwialny wiele dopuszcza. Pewnie taka konstrukcja jest powszechna również w chińskim i ja po prostu o tym nie wiem, bo nie mam jeszcze zbyt wielkiej wiedzy :P Generalnie, to jest chyba właśnie pytanie o to, czy rozmówca (rozmówczyni?) jest z Chin kontynentalnych. Albo ogólnie o to, jakie są takowe osoby. Odpowiedź wygląda na krótki komentarz: zindoktrynowani, pedantyczni? Nie wiem, nie ręczę. To takie moje zgadywanki, bo uwielbiam tłumaczenia i zagwozdki językowe ;) Z chęcią się dowiem!

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #5733 przez Camillvs
Replied by Camillvs on topic co to znaczy?
normalne kolokwialne zdanie z Tajwanu, pytanie znaczy tyle co "jestes z Chin kontyntentalnych?"
i takiego znaku na "ty" uzywa sie wlasnie wobec kobiet w znakach tradycyjnych na Tajwanie.

人在江湖,身不由己!

Czas generowania strony: 0.215 s.
Zasilane przez Forum Kunena