czy rynek języka chińskiego się powiększa

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #6169 przez ril
Mam pytanie do osób zajmujących się w Polsce nauczaniem języka chińskiego albo tłumaczeniami. Czy rynek na tą działalność się powiększa? Można by się spodziewać, że tak, skoro coraz więcej osób dostrzega sens nauki chińskiego, na przykład:
www.pb.pl/3534338,45135,dr-doom-uczy-sie-chinskiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #6171 przez achinger
O tych chińskich nianiach to już słyszałem lata temu. Faktem jednak jest, że w Polsce przeżywamy boom na chiński. Kiedy ja wybierałem sie na studia, do wyboru były 2 sinologie i lektorat na UJ, teraz chyba nie ma większej uczelni w Polsce, która nie oferuje jakiejś tam wariacji z chińskim, czy to biznes i chiński, tłumaczenia angielskie z chińskim jako dodatkowym językiem itp.

Ciekawi mnie, czy ktoś przeprowadził jakieś usystematyzowane badania rynku Polskiego w tym zakresie?

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #6172 przez ril

Ciekawi mnie, czy ktoś przeprowadził jakieś usystematyzowane badania rynku Polskiego w tym zakresie?

Skoro wstąpiłeś na tron cesarski - możesz takie badanie zadekretować :)

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #6173 przez achinger
Proszę nie uprzedzać oficjalnyuch cesarskich ogłoszeń :P

Moim zdanie wystarczy na początek jakiś licencjat, więc jeżeli czyta to jakiś przyszły bakałarz "studiów chińskich", to temat na licencjat gotowy...

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #6344 przez polla8
Chińczycy są bardzo produktywni i rozwojowi, więc na pewno coraz więcej osób się za ten język zabiera. Bo na pewno warto.

Czy dobra patelnia jest podstawą udanej potrawy?

Czas generowania strony: 0.208 s.
Zasilane przez Forum Kunena