Zdjęcie ze ściany - proszę o przetłumaczenie

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #6705 przez Neti
Witam serdecznie,
w mieszkaniu, które wynajmuję widnieje na ścianie napis podobny do chińskiego. Kompletnie nie znam języka chińskiego, właściwie nie wiem czy to nie jest inny język, możliwe też, że to tylko jakieś znaczki. Poprzedni właściciele wymalowali sobie napis na ścianie. Chciałabym, żeby ktoś mi pomógł, bo nie lubię napisów, których nie rozumiem. Jedyne, co zauważyłam, to, że są to trzy razy powtórzone te same snaki. Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć ten napis? Zdjęcie w załączniku.

Dziękuję i pozdrawiam :)

Natalia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #6706 przez Bohan
To jest lustrzane odbicie znaków chińskich. Ktoś malując na ścianie malował z jakiegoś szablonu lub formy i przyłożył na odwrót, więc znaki są jakby w lustrzanym odbiciu. Nadawało by się na chiński odpowiednik wiocha.pl

Pozdrawiam

Największy słownik polsko-chiński, wydawnictwo, tłumaczenia!

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #6707 przez Neti
Haha, a to dobre :) więc nie dość, że mam w domu napisy, których nie rozumiem, to jeszcze "na bogato".
Bardzo dziękuję, już coś wiem. A czy te znaki mają jakieś znaczenie, gdyby były napisane "normalnie"?

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #6708 przez Hesser

Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć ten napis?

Natalia

Jeżeli pisać we właściwej kolejności i bez odbicia wyjdzie:

贰癸玖 - Èr guǐ jiǔ

Napisane w dodatku 3 razy. Temat znaczenia tych znaków pojawiał się niejednokrotnie w internecie na angielskich stronach i odpowiedź Chińczyków była zawsze ta sama - razem te słowa nie mają żadnego znaczenia. Pełen nonsens! :)

Pojedynczo mają zaś następujące znaczenie:

贰 - skomlikowana wersja zapisu cyfry dwa (二 Èr), najczęściej używana w zapisach bankowych
癸 - dziesiąta i ostatnia część specjalnego chińskiego systemu liczenia lat ("cykli niebiańskich")
玖 -  skomlikowana wersja zapisu cyfry dziewięć (九  jiǔ), jw.

Czas generowania strony: 0.198 s.
Zasilane przez Forum Kunena