Kontakt

Krzysztof S. Achinger
Adres:
Świętokrzyska 12
Kęty
32-650
Polska
Telefon:
+48334820089

Formularz kontaktowy

Wyślij e-mail
(opcjonalnie)

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Krzysiek - sinolog, współautor i współtwórca Bohan; odpowiada za stronę techniczną projektu, opracowuje hasła do "Słownika Bohan" oraz "Słownika Bohan Pro". Sporo czasu poświęca na tłumaczenie tekstów literackich (na wydanie oczekują: "Wilczy totem" Jiang Ronga oraz "Powołanie do broni" Lu Xuna). W 2009/10 współpracował z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych oraz The Commercial Press (商务印书馆) przy tworzeniu "Obrazkowego słowniczka języka chińskiego" oraz "Obrazkowego słownika języka chińskiego". W tym samym okresie przetłumaczył także podręcznik do nauki języka chińskiego "Współczesny język chiński - poziom podstawowy" (wydany w 2010 w Pekinie nakładem Hanban).

Świadczy również usługi w zakresie wspierania komunikacji między polskimi i chińskimi przedsiębiorcami, jako tłumacz oraz konsultant.

Ukończył Studia Blisko- i Dalekowschodnie z chińskim jako językiem wiodącym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Później przeniósł się do Chin, gdzie przez dwa lata kontynuował naukę języka chińskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Następnie ukończył studia magisterskie na kierunku sinologia na Uniwersytecie w Leeds (Anglia). Małopolanin związany z Pekinem. Swój romantyczny stosunek do Chin zweryfikował po latach mieszkania w Pekinie na stosunek pragmatyczny.

Prywatnie mąż, ojciec, złota rączka... W wolnym czasie, którego ma niewiele, czyta, uprawia wspinaczkę skałkową, gra w tenisa, siatkówkę (też plażową), podróżuje, strzela z łuku oraz broni palnej.