Pytanie

  • Topic Author
  • 访客
  • 访客
9 年 2 个月 前 #3667
Pytanie was created by
Cześć.
Mam 18 lat, zamierzam się wybrać na ten kierunek, konkretnie na UAM w Poznaniu. Wcześniej z językiem chińskim nie miałam do czynienia, niewiele wiem też o kulturze i historii Chin, ale wiem, że chciałabym poznać, dlatego właśnie wybieram się na te studia.
Czy powinnam się jakoś przygotować, zanim pójdę na sinologię? Trzeba znać chociaż podstawy języka, czy nie jest to konieczne?
Co mi doradzacie? Polecicie jakieś książki, filmy, itp., które mogłyby mi się przydać przed maturą?
I jeszcze jedno - ze strony UAMu wywnioskowałam, że rozmowa kwalifikacyjna jest dopiero w II Trybie. Czyli normalnie nie muszę podchodzić do niej?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
9 年 2 个月 前 #3668 Niamey
Replied by Niamey on topic Pytanie
Co do pytań odnośnie UAM odpowiedzieć niestety nie mogę, ale z obserwacji ko-studentów mam taką refleksję, że warto wcześniej zobaczyć czym to się je i to najlepiej w jakiejś ekstremalnej formie, bo np. widziałam już studenta, który był przekonany, że to właśnie jest to, co go bardzo interesuje, ale po skonfrontowaniu z sino-rzeczywistością dość szybko zrezygnował

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
9 年 2 个月 前 #3669 caballini
Replied by caballini on topic Pytanie
Oczywiście rozmowa kwalifikacyjna dotyczy tylko osób ze starą maturą. I można nie znać ani słowa po chińsku, wszystko jest od zera. Zapraszamy :-)

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.150秒
核心: Kunena 论坛