UG sinologia a studia wschodnie

More
5 年 4 个月 前 #7303 Luba
Hejka :) Od jakiegoś czasu marzyłam żeby dostać się na sinologie na UG, ale niestety nie udało się, zawalony język polski na maturze popsuł sprawę :dry: . Od tego roku na UG powstał nowy kierunek ''studia wschodnie'', który skupia się na jęz. rosyjskim i w dopiero w drugim semestrze na jęz. chińskim. Oficjalnie dostałam się na ten kierunek, lecz nadal chcę jakoś na tą sinologię się dostać, gdyż moim zdaniem na '' studiach wschodnich'' nie będzie możliwość nauki jęz. chińskiego na porządnym poziomie. I teraz moje pytanie do Was :) co muszę zrobić żeby jakoś się dostać na sinologię? Czy w ogóle jest taka możliwość żebym się jakoś ''przeniosła'' , bez zdawania matury w przyszłym roku, by poprawić wyniki ? Pozdrawiam ;)

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
5 年 4 个月 前 #7304 KellyCMI
Musisz mieć bardzo dobre albo bardzo złe wyniki w nauce. Podejrzewam, że na UG, jest podobnie jak na innych uczelniach, czyli jeśli masz bardzo dobre wyniki w nauce (czyli najlepiej załapać się na stypendium naukowe), to wtedy możesz złożyć odpowiedni wniosek do dziekana/rektora (w zależności czy te kierunki są na tym samym wydziale czy nie). Niestety w ten sposób najpewniej stracisz co najmniej 2 lata, ponieważ dobre wyniki w nauce możesz wykazać po roku nauki i zanim Ci przyznają stypendium, to rozpocznie się kolejny rok nauki ergo przenieść będziesz się mogła dopiero w jeszcze kolejnym roku.
Podobnie długo może to trwać ze złymi wynikami w nauce i jest to bardziej ryzykowny wariant. Pierwszy rok musisz zdać, na drugim dać ciała i dostać 1 warunek i w kolejnym roku starać się o przeniesienie - dopóki dostają za Ciebie kasę, to będą woleli Cię przenieść na inny kierunek niż Cię stracić w ogóle. Niestety mało prawdopodobne mi się wydaje, żeby pozwolili Ci przejść z mniej obleganego kierunku na ten teoretycznie "trudniejszy". Nie polecam ;) Wiem, że wydaje się to absurdalne, ale znam ludzi z różnych uczelni, którzy przerabiali taki wariant, choć wszyscy chcieli po prostu dostać papierek, że są mgr, bez znaczenia na jakim kierunku.

Podsumowując - Twoją jedyną szansą (bez poprawiania matury, choć to wydaje się być najłatwiejsze) na przeniesienie się na inny kierunek są dobre wyniki na Studiach Wschodnich, ale niczego Ci to nie gwarantuje. Na pierwszym roku mogłoby być łatwiej, gdybyś chciała się przenieść np. na socjologię.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.175秒
核心: Kunena 论坛