Jakie dzieła zachodniej popkultury są popularne w Chinach?

More
7 年 1 周 前 - 7 年 1 周 前 #5905 ril
Które z bestsellerów bądź kultowych filmów na Zachodzie zostały też dobrze przyjęte w Chinach? Harry Potter? Zmierzch? Gra o Tron? Są popularne? Czy też może własna fantastyka związana z wushu dominuje a wampiry, czarodzieje, rycerze czy zombie są marginalne?
Last edit: 7 年 1 周 前 by .

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 1 周 前 #5907 homikus
Krótko i na czasie:
W tym roku prawdziwym hitem w Chinach był "Iron Man 3". Natomiast "Szybcy i wściekli 6" okazał się filmem jeszcze popularniejszym i to chińska premiera winduje w górę ogólnoświatowe statystyki otwarcia dla tego... filmu. Bez Chińczyków nie byłoby tak różowo ;) Choć w sumie mnie to dziwi...

A ze spostrzeżeń codziennych:
W okresie (przed)premierowym "Iron Mana 3" cały Pekin był dosłownie oblepiony plakatami. W większości tak agresywnie reklamowane są - jak wynika z moich obserwacji - raczej produkcje rodzime (wśród których przeważa oczywiście tematyka historyczno-przygodowa).

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 1 周 前 #5917 Niamey
Iron Man 3 miał nawet zawierać jakieś sceny rzekomo przygotowane specjalnie pod chińską publiczność, ale widziałam tę wersję i szczerze mówiąc było to śmiechu warte - jakieś nic nie znaczące scenki na koniec filmu, plus skądinąd śliczna Fan Bingbing migająca przez sekundę na korytarzu.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.224秒
核心: Kunena 论坛