Błahostki

More
6 年 8 个月 前 #6135 aimier
Błahostki was created by aimier
W ramach ciekawostki, w części I "Odkrywając wolność" (wyboru tekstów przygotowanego przez Leszka Balcerowicza) znajduje się artykuł "Paradoks moralności" chińskiego ekonomisty Mao Yushi (odnośnik do angielskiego tłumaczenia zamieszczam poniżej), chiński oryginał rozpoczyna bardzo ciekawą książkę pt. 中国人的道德前景 Gorąco polecam!

www.libertarianism.org/publications/essays/paradox-morality

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

  • 访客
  • 访客
6 年 6 个月 前 #6205
Replied by on topic Odp: Błahostki
Mao Yushi miesiąc temu skończył 85 lat, a mimo wieku udało mu się popełnić taki elaborat.
Do tej pory myślałam, że ten kto się sprzeciwia, lub co gorsza odmawia czegoś Partii, marnie kończy. A tu proszę, pan działa w najlepsze.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 5 个月 前 #6218 aimier
Replied by aimier on topic Odp: Błahostki
Nie wiem czy on się sprzeciwia Partii, czy po prostu reprezentuje jedną z opcji, tę która krytykuje maoizm i jego dziedzictwo.  Są w Chinach ludzie nastawieni krytycznie do maoizmu, którzy jednocześnie podkreślają swoje przywiązanie do ideałów 改革开放 i lidera reform Deng Xiaopinga. Każdy, kto czytał artykuł o Mao Zedongu autorstwa Mao Yushi zauważy, że jest on zażartą krytyką samego Mao Zedong i jego najbliższych współpracowników, którzy współorganizowali 文革, jednocześnie artykuł przypomina sylwetkę premiera Zhou Enlaia, a także wzloty i upadki samego Deng Xiaopinga, tworząc kontrast w stosunku do postaci Wielkiego Sternika... Oczywiście równie ciekawe z punktu widzenia poznawczego bywają niektóre artykuły broniące maoizmu i jego twórcy... zgodnie z zasadą audiatur et altera pars :P

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 5 个月 前 #6219 aimier
Replied by aimier on topic Odp: Błahostki
Pozwolę sobie kontynuować temat błahostek. Wszystkim, którzy jakoś tam podczytują chińską literaturę współczesną polecam aplikację na telefon "一个", jest to taki rodzaj gazety tworzonej przez 韩寒 i pisarzy z nim związanych, codziennie publikowane jest jedno opowiadanie, jedno pytanie z odpowiedzią i jedno zdjęcie lub obraz. Ciekawa "błahostka", która może umilić ot choćby przejazd autobusem lub czekanie w poczekalni :)

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 5 个月 前 #6220 achinger

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.185秒
核心: Kunena 论坛