jak rozumieć 包容 inclusiveness

More
7 年 4 个月 前 #5135 ril
Widziałem zdjęcie z wypisanymi 4 cnotami Pekińczyków: patriotism, innovation, virtue i inclusiveness (包容). Może ktoś rozumie co to jest 包容? Chodzi o nie dopuszczanie obcych? nciku podaje tylko
1. verb [宽容] tolerate
2. verb [容纳] hold
1. inclusion

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 4 个月 前 #5136 achinger
Chodzi inclusivness jako "niewykluczenie" i kierowane jest do przybywających z prowincji ludzi oraz prawdopodobnie laowaiow (choc w swietle ostatnich wydarzen trudno w to wierzyc).

Zdecydowanie przeciwienstwo wspomnianego niedopuszczenia.

A tak na marginesie, jezeli to sa 4 cnoty Pekinczykow, to ja chyba musze mieszkac w jakims innym miescie...

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 4 个月 前 - 7 年 4 个月 前 #5139 mastersino
gdzies widzialem, tudou.com moze youku.com, ciekawe krotkie filmy o tym czym sie cechuje chlopiec i dziewczynka z konkretnych prowincji chin. Przedstawione byly stereotypy w dosc zabawny sposób. 
Wracajac do Pekinczykow, to jest to o tyle interesujący temat ze jest ich diabelsko malo. Ponad 3/4 Pekinczykow to sa ludzie zewsząd, ale Pekinczyka latwo poznac po lokalnej gwarze :P
Wracajac do cech...po moich krotkich doswiadczeniach powiem: pomocni i dumni.
Last edit: 7 年 4 个月 前 by .

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 4 个月 前 #5144 Bandicota
wydaje mi się, że 包容 to raczej głębsze 宽容, coś jak "forbearance"; wyrozumiałość, cierpliwość, pobłażliwość. Jak w wielu przypadkach- nie znajduję prostego polskiego zamiennika. Mozna wykorzystac wyszukiwarke i przeanalizowac frazy i zdania, w których pojawia się poszukiwany wyraz:

"外遇應該被禁止還是被包容 ? "
"人民日报评论部:以包容心对待“异质思维”"
"文化繁荣的基础是包容"

itp. itd.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
7 年 4 个月 前 #5149 Yao laoshi
Ja bym radził nie zagłębiać się szczególnie w egzegezę tego pojęcia, bo to jest po prostu slogan. Jakiś czas temu władzom stolicy uwidziało się "zdefiniować" coś, co ochrzciły mianem "北京精神" ("ducha Pekinu").

Wymyślono w zaciszach gabinetów, że "duch" ów składa się z tych czterech cnót właśnie, po czym zaczęto rzecz promować za pomocą bilbordów i filmów reklamowych. Pomysł jest sztuczny i tak jest odbierany przez samych mieszkańców stolicy. Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by rzecz traktował poważnie.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.200秒
核心: Kunena 论坛