Kurs językowy w Harbinie - Chinese Government Scholarship [bardzo pilne!]

More
6 年 11 个月 前 #5780 Jaro7788
Witam wszystkich!

Jestem studentem UG i dosłownie dwa dni temu wywieszono na drzwiach naszego wydziału informację o darmowym kursie językowym w Chinach (konkretnie w Harbinie). Darmowy, czyli że delikwent płaci (teoretycznie przynajmniej) jedynie za przelot, otrzymuje przy tym zakwaterowanie na kampusie, ubezpieczenie zdrowotne i comiesięczne kieszonkowe (dla studentów MA, jak ja, byłoby to 2000 RMB). No i zadzwoniłem i wg kierownika naszego Biura Obsługi Zagranicznej nie ma tu żadnej selekcji, więc poprawnie złożone podanie (o ile nadal się jest studentem) powinno zaowocować przyznaniem miejsca na kursie. On sam niestety aż tak dobrze się nie orientował w tym wszystkim. Zacząłem sam nieco grzebać i szczerze mówiąc zacząłem się niepokoić. Dane podane przez nasze Biuro różnią się od tych, które China Scholarship Council dawała przy innych okazjach (choćby deadlinem czy faktem, że papiery mam wysyłać bezpośrednio na uczelnię, do Harbinu, nie do Belgii). Pojawia się oczywiście ten cholerny raport zdrowotny, którego nijak nie wiem jak wypełnić. Słyszałem tylko, że wystarczy dołożyć wyniki badań na syfy i rentgena klaty, ale jeżeli popełnię jakiś błąd, nie będzie drugiej szansy - termin upływa 25 lipca, a skoro muszę wysyłać do Chin, to powinienem odliczyć co najmniej trzy tygodnie na transport listu. :'(

Jednym słowem: pomocy! Może znajdzie się na forum ktoś życzliwy, kto był już na podobnym wyjeździe i będzie skory mi łopatologicznie pomóc (również za opłatą!) ws. badań, dokumentów, wizy itp.? Uczę się chińskiego na korepetycjach już od roku i teraz trafia się taka okazja... nie chciałbym jej zmarnować. :-[

Z góry dzięki! Bardzo zależy mi na czasie, każdy dzień jest na wagę złota!

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 11 个月 前 #5782 PolskaChinka
Niestety nie mogę Ci pomóc, ja te badania robiłam już w Chinach i były znacznie bardziej szczegółowe (ale ja tu jestem na stałe, może dlatego)... Molestuj o to wszystkich, którzy Ci wpadną do głowy, aż znajdzie się jedna kompetentna osoba. Trzymam kciuki!

Ciekawe historie, niespotykane przygody, użyteczne informacje, relacje z podróży i piękne zdjęcia! Zapraszam na ( skosnymokiem.blogspot.com )

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 11 个月 前 #5783 PolskaChinka
Tak mnie jeszcze naszło... Jeżeli chodzi o te wszystkie papiery lepiej wysłać niekompletne/nieprawidłowe niż nic. A nóż widelec trafi Ci się ktoś, kto jest zbyt leniwy żeby to porządnie posprawdzać. W Chinach takie rzeczy przechodzą. Jeszcze raz POWODZENIA!

Ciekawe historie, niespotykane przygody, użyteczne informacje, relacje z podróży i piękne zdjęcia! Zapraszam na ( skosnymokiem.blogspot.com )

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 11 个月 前 #5784 aimier
Po pierwsze nie panikuj! Zestaw dokumentow musisz wyslac do Chin na uniwersytet, na ktorym odbywac sie bedzie kurs jezykowy. To wlasnie stamtad otrzymasz admission notice, ktore bedzie podstawa otrzymania przez ciebie wizy studenckiej. Jezeli masz jakies pytania sprobuj napisac do ludzi z dzialu wspolpracy z zagranica uniwersytetu na ktory aplikujesz (mozesz tez zainstalowac sobie qq i sprobowac rozmawiac poprzez qq). Co do physical examination form czy jak to sie tam nazywa, wypelnia to lekarz nie ty, dzisiaj w kraju kazdy lekarz mlodego pokolenia mowi po angielsku, wiec chyba nie bedzie z tym problemow. Dobrze by bylo gdybys mial kompletna dokumentacje medyczna, ale slyszalem przypadki gdzie badania byly robione na miejscu...

Aby dowiedziec sie wiecej przeczytaj:
http://sinoforum.pl/pre-f-a-q/stypendium-rzadu-chrl/msg3263/#msg3263

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 11 个月 前 #5790 Szwed
Cześć!

Miałem pytać o to samo, ale widzę, że kolega mnie ubiegł. Byłem dzisiaj we wspomnianym biurze i dowiedziałem się, że Chińczycy z Chinese Scholarship Council wymagają, żeby kandydat na to stypendium miał status studenta. No i ogólnie strasznie się zdenerwowałem, bo piszę teraz licencjat (właściwie to się niedługo bronię) i przez wakacje (do czasu rozpoczęcia magisterium) nie będę studentem w świetle prawa. Pan powiedział mi, że w takim razie nie ma szans, żebym wyjechał.

Jednakże, przeszukałem Wasze forum i znalazłem linki do różnych programów stypendialnych. Wśród nich ten: http://www.csc.edu.cn/laihua/scholarshipdetailen.aspx?cid=106&id=2436 , który wydaje się być tym samym programem, na który UG "ma umowę". I w sumie, poza dyplomem licencjata, nie wymagają od uczelni macierzystej żadnego poświadczenia. Czytam też, że stypendysta powinien uczęszczać na zajęcia z języka chińskiego (gdy go nie zna, a ja go nie znam) i nadal będzie wspomagany przez Rząd.

Pomóżcie mi proszę: czy ja się mylę co do tej oferty? Czy to jest coś zupełnie innego niż ta z UG (tak, wiem, że na UG jest tylko kurs, a tutaj jest oferta całych studiów w Chinach)? Czy warto w ogóle interesować się Harbinem?

Na koniec dodam tylko, że planowałem iść na sinologię na UG, ale jak zobaczyłem ogłoszenie o takiej możliwości, to od razu mi się zapaliły zielone światełka. Nie jestem chińskim fanatykiem (ba, mało wiem o języku, prawie tyle co nic), interesowałem się za to sporo mangą i Japonią, ale jakoś mi przeszło, kiedy zrozumiałem, że Azja ma wiele ciekawszych regionów. No... i po prostu chciałbym się nauczyć tego języka!

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
6 年 9 个月 前 #5972 lenka
Czy może ktoś dostał już jakąś odpowiedź z Harbinu?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.221秒
核心: Kunena 论坛