Stypendium półroczne po drugim czy trzecim roku?

More
4 年 4 个月 前 #7448 fistaszek
Hej, przedstawiam kolejny stypendialny dylemat :)
Chciałam wyjechać do Chin na pół roku, po 2. roku - slyszałam nawet o mozliwości powrotu z Chin i zdania sesji w Polsce - to realne? (uam) Czy raczej nastawić się na roczną dziekankę? Z kolei po trzecim roku, jako nie-studentka mam takie same szanse wyjechać tam gdzie chcę, jak jako osoba studiująca? Generalnie marzy mi się wyjechać po 2 roku, ale boję się, że przez to będę mieć bez sensu rok w plecy. Czy ktoś jechał po 2, 3 roku? Opowiecie o swoich doświadczeniach?

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 4 个月 前 #7451 machinger
Nie wiem jak to jest na UAM, ale na UJ bez problemu można było pojechać na 1 semestr i po powrocie zdać tylko egzaminy, żeby nie tracić roku. Trzeba ubiegać się o urlop studencki a nie dziekański z możliwością zdawania egzaminów. Oczywiście na UAM mogą mieć inne zasady, ale wiem że jest możliwe stypendium na pół roku bez tracenia roku.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 4 个月 前 #7452 fistaszek
Dziękuję za odpowiedż! :)
A jaka opcja jest najbardziej... "praktyczna"? Czy warto tracić pół roku zajęć w Polsce? I czy ta sesja jest "do zdania" po takiej długiej nieobecności, a praca licencjacka do napisania? Marzy mi się wyjazd, ale boję się, że wrócę i i zawalę studia...

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
4 年 4 个月 前 #7453 machinger
Ja osobiście zawsze uważałam, że najlepiej pojechać do Chin na rok i problem z opuszczaniem semestru sam się rozwiązuje, a przy okazji można lepiej nauczyć się chińskiego. Rozumiem jednak, że nie wszyscy chcą się na to zdecydować.

Moja bardzo dobra znajoma pojechała do Xi'anu na semestr zimowy i zaraz po tym zdawała egzaminy w Polsce, a w semestrze letnim normalnie chodziła na zajęcia. Wszystko zależy od Twojej pracy, zdawanie egzaminów tylko na podstawie notatek kolegów oczywiście jest znacznie trudniejsze i wymaga porządnej nauki, ale jest do zrobienia. Z pracą licencjacką powinno być podobnie. Wszystko zależy od tego czy przyłożysz się porząnie do nauki.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.154秒
核心: Kunena 论坛