Jak studiować w Chinach

More
2 年 10 个月 前 #7547 prabuckad
Dzień dobry, trafiłam na to forum bo zamarzyły mi się studia w Chinach, planuje sinologię w Polsce ale jakby Chiny się udały to bym się nie zastanawiała :D
Ale zupełnie nie wiem co i jak jak to ugryźć, są jakies organizacje pomagające się dostac? jak wybrac uniwerstet, jak się na niego dostać, czy trudno sie dostac. Wszelkie informacje które znalazłam były dość stare. Marzy mi się sinologia po angielsku lub jakiś kierunek finansowy-biznesowy-ekonomiczny bo zakładam że podczas pobytu tam języka i tak bym się nauczyła. Mature zdaje w tym roku więc duzo czasu nie pozostało.
Bardzo bym chciała ale nie wiem nic, będę wdzięczna za każda informację,

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
2 年 9 个月 前 #7548 Monkey
Replied by Monkey on topic Jak studiować w Chinach
Dzień dobry!

Jeśli interesują cię stypendia w ChRL to najpierw sprawdź Instytut Konfucjusza. W Polsce jest ich kilka, więc wybierz ten, który jest ci najbardziej po drodze. Powinno tam być więcej informacji. Nie musisz być studentem sinologii żeby wyjechać do ChRL. Możesz być studentem jakiejś uczelni i wyjechać na stypendium z Instytutu Konfucjusza, Wybór należy do ciebie.

Możesz też zacząć studia sinologiczne w Polsce i po jakimś czasie wyjechać na wymianę albo stypendium. Chyba każda z uczelni oferujących studia sinologiczne daje też możliwość wyjazdu do ChRL. Co do wyboru uczelni, nie mam zdania. Są plusy i minusy. Są też wysokie i niskie progi. Życie.

Optymizm to fajna postawa, ale nie podchodziłbym do chińszczyzny na zasadzie bo zakładam że podczas pobytu tam języka i tak bym się nauczyła. Na Ukrainie to by mogło przejść, ale nie w ChRL. Wydaje mi się, że do tego języka trzeba "przysiąść" , niezależnie od tego jak wielkim potencjałem do nauki języków obcych się dysponuje.

A tak w ogóle, to uważam, że najlepsza opcja to sinologia po chińsku. Finanse i biznes można gryźć gdzieś tam po kawałku. Zależy jakie się ma priorytety.

Życzę powodzenia i podjęcia dobrych decyzji.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.174秒
核心: Kunena 论坛