Praca i studia w Chinach

More
3 年 4 个月 前 #7552 spychu1993
Nimen Hao,

Zacząłem chiński na Uniwerku Śląskim 2 lata temu, jednak z powodów osobistych zrezygnowałem i uczyłem się na własną rękę.
Postanowiłem, że nie chcę siedzieć w PL. Byłem na wakacjach w Chinach i zostałem oczarowany. Chcę tam wrócić na studia bądź do pracy. Teraz następująca sprawa to: czy nie będąc już studentem, ale mając np. zdany egzamin HSK na poziomie 4, mogę się ubiegać o stypendium w Chinach?? Znam kilku Chińczyków co uczyli na mojej uczelni i myślę, że mogli by mi jakieś rekomendacje napisać. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! :)

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
3 年 4 个月 前 - 3 年 4 个月 前 #7553 Monkey
Replied by Monkey on topic Praca i studia w Chinach
Powinno być bez problemów z tym stypendium. Nie zapomnij o HSKK, na większość stypendiów Instytutu Konfucjusza są one potrzebne. Sprawdź sobie na różnych instytutach różne rodzaje stypendiów i podejmij decyzje.

W tytule dorzuciłeś też pracę, ostrożnie z tym. Tzn. można się łapać jakichś robótek, ale na wizie studenckiej nie rozkręcaj bóg wie czego :P
Powodzenia
Last edit: 3 年 4 个月 前 by Monkey.
The following user(s) said Thank You: spychu1993

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
3 年 4 个月 前 #7554 spychu1993
Replied by spychu1993 on topic Praca i studia w Chinach
O, to super. Wisz, z tą pracą, to już miałem pomysły na własny biznes, ale wtedy miałem szanse na wizę prywatną, na zaproszenie (miałem taką na wakacje). Niestety to już nie ważne. Rozumiem, że pod nazwą instytutu masz na myśli uczelnie?
Czyli mógłbym wpaść do starej uczelni, pokazać wyniki HSK, może nawet bym zdobył rekomendacje bo jakieś znajomości mi zostały i wio.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

More
3 年 4 个月 前 #7558 Monkey
Replied by Monkey on topic Praca i studia w Chinach
Może nawet bez pokazywania HSK się obejdzie ta rekomendacja :P Dasz czekoladę i pewnie też będzie, jeśli cię tam wykładowca jeszcze pamięta.

Miałem na myśli któryś z rozsianych po Polsce Instytutów Konfucjusza. Kiedyś skorzystałem ze stypendium przez ten wrocławski Instytut Konfucjusza. Pamiętam, że nieco zawiłe były rejestracje na stronach internetowych do aplikowania na stypendium. Było tam kilka podstron i się potrafiły zresetować dane na przykład. I troszkę innych rzeczy jeśli chodzi o papieryzację tego wszystkiego. Ale jak będziesz trzymał rękę na pulsie, ew. ktoś ci to będzie koordynował to na prawdę nie powinno być problemów.

Please 登录注册一个帐号 to join the conversation.

创建页面时间:0.201秒
核心: Kunena 论坛